Ana sayfa BT Gündem TV 3D ile tahtına geri oturacak

TV 3D ile tahtına geri oturacak

83
0

Yeni Sony BRAVIATV 2010 serisi, Monolithic Design konsepti, Full HD görüntü kalitesi,inanılmaz bir 3D yolculuğu, online hizmetlere kolay erişim gibi özellikleri ile televizyona bakış açısını değiştirerek, oturma odalarında devrim yaratıyor. BRAVIATV 2010 serisinin, şimdiye kadarki TV izleme şeklini değiştirerek, tüketicileri, inanılmaz bir 3D yolculuğuna, online bir eğlence dünyasına, sinematik bir ekranın güzelliğinin keyfini çıkarmaya davet ettiği iddia ediliyor. Full HD 3D gibi şaşırtıcı yeni teknolojileri, yenilikçi Monolithic Design konseptimizle yaratılan etkileyici tasarım ve online içerik dünyasına kolay erişimle birleştiren yeni BRAVIATV serisi, oturma odalarını, ev eğlencesinin merkezi haline getiriyor. Yeni BRAVIATV serisi, yenilikçi bir Monolithic Design cazibesine sahip. Tüketicinin, televizyonunu, yaşam alanına en mükemmel şekilde uyarlamasına yardımcı olmak için eşsiz bir minimalist ve fonksiyonel bir tasarım kullanıyor. Televizyon ister açık ister kapalı olsun zarif tasarımı ile odanın en mükemmel dekoratif öğelerinden biri oluyor. TV’nin 6’lik bir açı ile eğilmesine olanak tanıyan bu konsept, TV ve hoparlörlerin, alçak modern mobilyalar üzerine konularak, son derece ideal bir izleme ortamı yaratılmasını sağlıyor. Bu tasarım, modern ve şık olmasının yanı sıra odayı daha geniş göstererek, ferahlık hissi vermesiyle de bir hayli fonksiyonel.
Yeni BRAVIATV serisi, Full HD 3D’nin çıkışıyla birlikte ev eğlencesini yepyeni bir boyuta taşıyor. Bulanık, renklendirilmiş resimler ve karton gözlükler devri kapanıyor. Çünkü Sony’nin yarattığı 3D dünyası gelişmiş sıralı çerçeve teknolojisini kullanıyor. Yüksek teknolojili Active Shutter gözlükler, surround ses sistemi ve gerçek yaşama benzeyen Full HD 3D aksiyonun cazip dünyası, oturma odalarını ve ev eğlencesini tamamen değiştiriyor.
BRAVIA Internet TV ile İnternet’ten yayın hizmetlerine erişimi kolaylaştırıyor. İnternet’e kablosuz bağlanarak, Dailymotion gibi sitelerden doğrudan tam ekran video akışı sağlanabiliyor. BRAVIA İnternet Araçları ile TV’ye çevrimiçi uygulamalar da yüklenip, Twitter, Flickr, Facebook ve diğer pek çok sevilen sosyal medya ağları rahatlıkla takip edilebiliyor.
Kategorilere ayrılmış olan online servislere, Sony’nin ödüllü XrossMediaBar (XMB) TV menüsünden hızla erişilebiliyor. BRAVIATV sahipleri, sadece bir düğmeye basarak, işaretlediği favori videoları sevdikleriyle de paylaşabiliyor.
Sineme, oturma odanızda
Yeni BRAVIATV, Full HD 3D ile yarattığı mükemmel görüntü kalitesine ek olarak, sinema ekranının güzelliğini ve detaylarını da doğrudan oturma odalarına getiriyor. Sahip olduğu Image Blur Reduction (görüntü bulanıklığını azaltma) ve Advanced Motionflow 200 Hz PRO teknolojisi sayesinde son derece düzgün, gerçekçi ve akıcı hareketli görüntüler elde ediliyor. Üstelik bu mükemmelliği, klasik 50 Hz’lik TV’lerden dört kat daha fazla performansla sağlıyor. TV’deki görüntülere gerçek sinema görüntüsü hissi vermek için ise yine Sony’ye ait olan yenilikçi LED arka aydınlatma teknolojisini kullanıyor.
Aklıyla eve, tasarımıyla çevreye saygılı
Yeni BRAVIATV’ler sahip olduğu akıllı özelliklerle aynı zamanda ev yaşamını da kolaylaştırıyor. Örneğin tüketiciler, entegre Blu-Ray Disc veya DVD oynatıcılı bir BRAVIATV alıp, evde yerden tasarruf edebiliyor. Dijital TV kanallarına kolay erişim için ayarlayıcı cihazlar da bulunuyor. Bu sayede ayrı bir set üstü kutusu gerekmiyor.
Ayrıca sahip olduğu çevreci özelliklerle de enerji tasarrufu sağlayarak, hem doğaya hem de evin bütçesine katkıda bulunuyor. BRAVIATV’lerdeki Ambient Sensor, odadaki ışığın parlaklığını ve hatta renk ısısını otomatik olarak tespit ediyor, böylece TV, görüntüyü, minimum çaba ve enerji harcaması ile izleyiciye en uygun kalitede sunabilmek üzere kendi kendine ayarlama yapabiliyor.