Ana sayfa BTGündem Twitter’ın kuşu yine hayal kırıklığı yarattı!..

Twitter’ın kuşu yine hayal kırıklığı yarattı!..

Gelirlerini ikiye katlayarak 361 milyo dolara yükselten Twitter, 175 milyon dolar net zarar açıkladı. 30 Eylül’de sonra eren çeyreğe ilişkin mali sonuçların açıklanmasından sonra hisseler yüzde 10 değer kaybetti.

 

Kasım 2013’de halka açılan sosyal ağ sitesi Twitter, dördüncü kez çeyrek mali sonuçlarını açıkladı. Twitter’ın sonuçları beklentiler seviyesinde gerçekleşmesine karşılık hissedarların ise hayal kırıklığı yaşadığı hissenin mali sonuçların açıklanmasından sonra yüzde 10 değer kaybetmesiyle ortaya çıktı.

30 Eylül’de sonra çeyrekte twitter’in gelirleri neredeyse ikiye katlanarak 361 milyon dolar seviyesine ulaştı. Şirketin net zararı ise 175 milyon dolar olarak gerçekleşti. Twitter’ın kullanıcı tabanı ise geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 23 artış göstererek 284 milyona ulaştı.

Twitter’ın sosyal ağlar arasında ikinci bir Facebook olmadığına ve olamayacağına dikkat çeken Statista yazarı Felix Richter “Facebook, şu an twitter’ın sahip olduğu kullanacı sayısına sahipken hala ve hala kullanıcı tabanı yüzde 200’ler seviyesinde büyüyordu. Ancak milyar kullanıcı barajını aştıktan sonra kullanıcı tabanındaki büyüme yüzde 25’ler seviyesine düştü. Twitter kullanıcı tabanının bu seviyelerde yüzde 25 büyüme rakamlarına düşmüş olması, onun ikinci bir Facebook olmadığı ve olamayacağı anlamına geliyor” yorumunu yaptı.

İŞTE TWITTER’ın Kullanıcı Sayısındaki Artış

chartoftheday_2883_Twitters_user_growth_n