Ana sayfa BT Gündem Üçüncü köprü gönüllere kuruluyor

Üçüncü köprü gönüllere kuruluyor

98
0

Turkcell’den yapılan yazılı açıklamada, projenin, ülkenin dört bir yanından çocukların farklı illeri ziyaret ederek, doğal ve kültürel güzellikleri keşfetmeleri ve kalıcı dostluklar kurmalarını sağlama hedefiyle başlatıldığı anımsatıldı. Proje etkinliklerine, 3 yılda 81 ilden 130 bini aşkın çocuğun katıldığı belirtilen açıklamada, projenin 2010 yılı etkinliklerinin başlangıcında çeşitli illerden gelen bin öğrenci yarın Anıtkabir’de buluşacağı bildirildi.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, Gönül Köprüsü projesi ile bugüne kadar 110 bini aşkın öğrencinin daha önce ülkemizin görmedikleri güzelliklerini görmelerine, tanımalarına vesile oldukları için mutluluk duyduklarını ifade etti.

Öztürkler, bu yıl projeyi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ankara’dan başlattıklarını belirterek, “19 Mayıs Samsun gezisi ve Haziran ayında gerçekleştireceğimiz Selanik gezisi ile projeye yenilikler kattık. Gönül Köprülerini her sene yeni projelerle kurarak büyütmeye devam edeceğiz” dedi.