Ana sayfa BT Gündem Ulusal Kalite Kongresi başladı

Ulusal Kalite Kongresi başladı

118
0

KalDer tarafından TÜSİAD’ın katkılarıyla düzenlenenve bu yıl 21-22 Kasım 2006 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak Kongresi’nin 15’incisi başladı.“Düşünce Kalitesi ve Küresel Yönetim” ana teması düzenlenecek kongrenin bu yıl ki konuşmacıları arasında Almanya Eski Başbakanı Şansölye Gerhard Schröder, IMD Dünya Rekabet Yıllığı Direktörü Stephane Garelli, Dream Company’den Rolf Jensen Asia Boao Forum Genel Sekreteri Long Yongtu ve Sıçramalı iyileştirme Gurusu Prof. Dr. Shoji Shiba, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un yanı sıra iş ve bilim dünyasından çok sayıda değerli kanaat önderi bulunuyor.
Kongrenin ilk gününde açılış töreninin ardından, Koç Holding, Sabancı Holding ve Eczacıbaşı Holding’e KalDer’in 15. yılında, kuruluşları aracılığıyla Toplam Kalite felsefesinin uygulanmasında gösterdiği başarı, KalDer’in misyonunun yaygınlaşmasına sağladığı destek ve katkılardan dolayı birer teşekkür plaketi verilecek.

Ayrıca kongrenin ikinci günü olan 22 Kasım’da düzenlenecek törenle de bu yıl ki finalistleri arasında Bilim İlaç, Kütahya Porselen, Soyak Yapı ve TNT Express’in bulunduğu 14. Ulusal Kalite Ödülü sahibini bulacak.
KalDer ve TÜSİAD’ın ortak girişimi ile düzenlenen 15. Kalite Kongresi’nin son günü olan 22 Kasım’da, “Kalite ve Mükemmeliyet Modeli”ni en iyi uygulayan kurum ve kuruluşlara verilen 14. Ulusal Kalite Ödülü de sahiplerini bulucak.