Unisys Linux’a odaklandı

Unisys ve Red Hat Unisys ES7000 sunucu grubunda Unisys Red Hat Enterprise Linux 4 sertifikasyonunun sağlandığını duyurdular. Unisys hem 32 işlemcili 64-bit ve hem de 32-bit sunucular için RHEL 4 sertifikasyonunu sağlayan ilk şirketlerden biri oldu. Unisys Sistem ve Teknoloji Başkanı Leo Daiuto konuyla ilgili açıklamasında “CIO’lar için, mümkün olan en ekonomik yolla veri merkezi ortamlarını standart hale getirmek sorunu halen devam ediyor. Giderek artan sayıda kuruluş, işlemlerini kapsayıcı, kapsamlı, tescilli Unix/RISC-tabanlı sistemlerden standart hale getirilmiş bir yapısı bulunan Linux platformlarına aktarmak istiyor. Biz de Red Hat, Inc. gibi kuruluşlarla olan iş ortaklıklarımız ve Intel tabanlı kurumsal çözümlere inancımız sayesinde, ölçeklenebilir, maliyeti düşük, sağlam ve verimli Linux-tabanlı çözümler üretiyor ve bunlarla müşterilerimizin en çok talep ettikleri gereksinimlerini karşılıyoruz.”

Unisys müşterileri RHEL 4 ürününü hem 32-bit hem de 64-bit Intel ortamlarında çalışan, işlemci sayısı dört ila 32 arasında bulunan Intel-tabanlı Unisys ES7000 sunucularla birlikte alabilecekler. Red Hat’in ilk ticari Linux ürünü olan RHEL 4 ürünü, Linux çekirdekli (kernel) sürüm 2.6 üzerine kurulu bulunuyor. RHEL 4 güvenlik açısından güçlendirilmiş Linux fonksiyonu – Linux için Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (National Security Agency) Zorunlu Erişim Kontrolleri adlı güvenlik alt sistemi — ile piyasaya sürülecek.

Unisys danışmanları şimdiden Unisys 3D Blueprinting metodolojisini kullanarak, kurumların toplantı odalarından kurumsal veri merkezinin beynine kadar alacakları iş kararlarının her alandaki etkilerini kavramasına yardımcı oluyorlar. Bunun sonucu olarak, Unisys müşterileri Üç Boyutlu Görünür -3D Visible Enterprises (3D-VE) – organizasyonlar olmaya daha da yakınlaşıyorlar. 3D Blueprinting’in birçok avantajı artık Red Hat tabanlı bir çözüm kullanmayı seçme ve ES7000 ile Linux üzerinde standartlaşmanın ekonomik yararlarını kavrama aşamasında müşterilerin önüne seçenek olarak sunuluyor.
Red Hat, Inc. İş Ortağı Geliştirme Başkan yardımcısı Mike Evans “Unisys’in kritik görevlerde kullanılacak bilgi işlem araçları konusunda, müşterilerine kurumlarında ana merkezde Linux kullanmakta ne kadar haklı olduklarını göstermekteki başarısı, RHEL 4’ün ölçeklenebilirlik ve performans açılarından ne kadar güçlü olacağını işaret ediyor” Evans açıklamalarını “Unisys ile yaptığımız iş ortaklığı sayesinde, Red Hat Enterprise Linux’un güvenilirliğini ve sürekli genişlemeye ve Linux-tabanlı kurumsal bilgi işlem alanında ekosistemin güçlenmesine olan ortak inancımızı kanıtladık.”diye sürdürdü.

Unisys ES7000 kurumsal sunucu hattı için sertifikasyona geçmiş bulunuyor ve gelecek tüm donanım bileşenlerini de RHEL 4 üzerinden üstün kalite ve Red Hat gerekliliklerine tam anlamıyla uyumluluk açılarından, bundan böyle onaylayıp sertifikalandıracak. Devam eden çalışmalar sonunda, Unisys ve Red Hat ortak çözümlerini daha da mükemmelleştirmeyi ve müşterilerine optimum performans alabilecekleri güvenilirliği olan ürünler sunmayı umuyorlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.