USRobotics’in Internet telefonu pazara sunuldu

İnternet ve ağ bağlantı ürünleriyle dünyaca tanınan USRobotics firması, ücretsiz Skype yazılımı aracılığıyla İnternet üzerinden ücretsiz sesli iletişim yapmayı kolaylaştıracak yeni ürünü USB İnternet Telefonu’nu (USR9600) satışa sunduğunu duyurdu. USR9600, USRobotics’in bu alanda ürettiği ilk ürün olma özelliğine sahip. Kullanıcıların sesli olarak iletişim kurabildikleri bir “anında mesajlaşma” programı olan Skype programına sorunsuz şekilde entegre edilebilen cihaz, temel olarak küçük bir cep telefonu görünümünde. Kullanıcılar, bu cihazı kullanarak, sahip oldukları hızlı İnternet bağlantısı üzerinden bir başka kullanıcıyı arayabiliyor. Cihaz, bilgisayar üzerindeki USB 1.1 veya 2.0 portuna bağlanarak kullanılıyor. Cihazın LCD ekranı, yapılan görüşme ile ilgili her türlü bilginin görüntülenmesini sağlıyor. Caller ID, yani arayan numaranın görüntülenmesi özelliğini de destekleyen USR9600, Skype dışında sesli iletişim hizmeti veren diğer anında mesajlaşma programlarıyla da kullanılabiliyor.

USR9600, yankı önleme, arka plan gürültüsünü azaltma gibi özellikleriyle VoIP telefon görüşmelerinin maksimum kaliteyle yapılmasını sağlıyor. İstendiği takdirde Skype’den satın alınan kontörlerle USR9600’ü kullanarak sabit ve mobil telefonları çok ucuza aramak da mümkün. Farklı zil seslerine sahip olan ve sadece 300 gram ağırlığındaki cihaz, ek bir güç adaptörüne ihtiyaç duymadan USB port üzerinden çalışabiliyor.

Cihaz Türkiye’de 39 dolar+KDV fiyattan satışa sunuldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.