Van’daki kuluçka merkezine yoğun talep

“Girişimcilik, Değerler ve Kalkınma: Küresel Bir Gündem” teması ile düzenlenen, II. Küresel Girişimcilik Zirvesi’nin üçüncü günü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu’nun açılış konuşması ile başladı. Girişimciliğin Desteklenmesi ve Başarı Örnekleri konulu oturumda panelist olan Avea CEO’su Erkan Akdemir, teknolojinin girişimcilikteki önemine değinirken Avea AR-GE Merkezi’nin çalışmaları hakkında bilgi aktardı. AveaLabs’ta 200 mühendisin çalıştığını belirten Akdemir, sıradanlaşan iletişim sektöründe AR-GE çalışmaları sayesinde rekabetin tetiklendiğini kaydetti.

Avea’nın genç girişimcileri desteklemek amacıyla hayata geçirdiği ve depremden dolayı Van’a kurmayı planladıkları Kuluçka Merkezi içinse Akdemir: “AveaLabs “Memleketim Anadolu, İşim Teknoloji Projesi” ile yenilikçi fikri olan tekno girişimcileri destekliyoruz. Bu destek; ürün geliştirme, proje danışmanlığı ve pazar oluşturması gibi bir girişimin büyümesindeki en etkin temel faktörler şeklinde. Bizim vaadimiz pazar. Satın alma anlamında 1 milyar TL’ye yakın yıllık satın alma yapıyoruz. Teknoloji alanında faaliyet gösteren ve göstermek istenen her türlü teknoloji şirketi için hiç kuşkusuz Avea büyük bir pazar.” diye konuştu.

Sektördeki tüm bilgi birikimlerini gençlere açtıklarını, ülkelerarası beyin göçü kadar şehirlerarası beyin göçünün de önemine dikkat çeken Avea CEO’su: “Kuluçka Merkezi mobil ve tekno girişimciliğin yaygınlaştırılması için çok önemli. Van’a kurmayı planladığımız Kuluçka Merkezimize kısa bir süre içerisinde 100 başvuru yapıldı. En güzeli bu girişimcilerimizin hayatlarını da Van’da kurmayı istemeleri. Bu da bizim amacımız doğrultusunda doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor. Yenilikçi fikirleri olan genç ve girişimcilerimizi Avea’ya bekliyoruz”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.