Vatan Partisi, siber savaşa hazırlanacak

Vatan Partisi, seçim beyannamesinde yazılım ve bilişim alanlarını ön plana çıkartırken, ilginç bir vaad daha sunuyor, Siber Savaş’a hazırlanma sözü. Vatan partisinin seçim beyannamesinde yazılım ve bilişim alanlarında atılım ve güvenlik ön plana çıkarken, yazılımın stratejik sektör olarak ilan edilmesi yer alıyor. Ancak en çarpıcı vaad ise Millî Savunma Sanayisi ve Yapay Zekâ teknolojisi yatırımlarına hız verilmesi ve ordumuzun “Siber Savaş”a en üst düzeyde hazırlama sözü.İŞTE VATAN PARTİSİ’NİN VAATLERİ
Enerji, ulaştırma, iletişim, haberleşme, bilişim ve gıda güvenliği gibi stratejik sektörlerde özelleştirilen KİT’leri kamulaştıracak ve verimli işleteceğiz.
Türkiye, bilişim ile katlanarak büyüyecektir. Katma değeri en yüksek, millî beyin gücümüze dayalı yazılım alanını “stratejik sektör” ilan ediyoruz.
Yazılım faaliyetinin tamamını Ar-Ge kabul ediyoruz. Millî yazılım sektörünü en geniş devlet desteğine kavuşturacağız.
Teknoparklara sağlanan vergi avantajını bütün yazılımcılara vereceğiz.
Millî Savunma Sanayisi ve Yapay Zekâ teknolojisi yatırımlarına hız vereceğiz.
Ordumuzu Siber Savaşa en üst düzeyde hazırlayacağız.
Vatan Partisi’nin seçim beyannamesinin tamamını okumak için tıklayabilirsiniz. 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.