Ana sayfa BT Gündem Vatandaş kontör yerine kuruş hesabı yapmaya başladı

Vatandaş kontör yerine kuruş hesabı yapmaya başladı

121
0

Cep telefonu operatörleri, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nun kararı doğrultusunda kontörden TL’ye geçiş için tüm hazırlıklarını tamamlayarak, 1 Nisan 2010’dan itibaren tüm iletişim hizmetlerini birim ücreti olarak TL üzerinden vermeye başladı. Operatörler, ayrıca bu değişikliği müşterileri için bir fırsata çevirerek, avantaj dolu kampanyaları da müşterilerinin beğenisine sunuyor. TURKCELL

26 milyon hazır kart müşterisine hizmet veren Turkcell, “TL Yükle, TL Kazan” kampanyası ile birlikte, 1 Nisan tarihinden itibaren 30 TL karşılığında Avantaj Kart yükleyenler 30 TL, 50 TL karşılığında Süper Kart yükleyenler 50 TL kazanacak. Üstelik hediye TL’leri tam 1 ay boyunca Turkcell’liler ile konuşurken kullanabilecekler.

1 Nisan-30 Nisan tarihleri arasında kayıt yaptırılabilecek kampanyaya katılmak için, HEDİYE yazıp 7474’e ücretsiz SMS göndermek yeterli olacak. Kaydın gerçekleştiğine dair bilgilendirme mesajı ulaştıktan sonra, müşteri 30 TL’ye Avantaj Kart yükleyip 30 TL ya da 50 TL’ye Süper Kart yükleyip 50 TL kazanacak. Sonrasında Hediye TL’ler hatta yüklenecek ve hemen sonrasında hediyelerle konuşmak mümkün olacak. Tüm tarifelerdeki Hazır Kartlı müşteriler bu kampanyadan Nisan sonuna kadar 1 kereye mahsus olmak üzere faydalanabilecek.

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu, yeni kampanyaları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “26 milyon Hazır Kartlı müşterimizi kesintisiz ve en rahat şekilde kontörden TL’ye geçirmeyi amaçladık ve geçişimizi başarıyla tamamladık. Sistemde 10.000’e yakın geliştirme yaptık. 1 Nisan itibariyle müşterilerimizin cebindeki kontörler değer kaybetmeden hatlarına TL olarak yüklenecek. Kontörden TL’ye geçerken en şeffaf iletişimi yürütüyoruz. Müşterilerimize TL tarifelerini erkenden ilk biz duyurduk. Kontörden TL’ye geçişle birlikte sadece Turkcell olarak biz müşterilerimize her görüşme sonunda hem aldıkları hizmetin kullanım tutarını, hem de hesaplarında kalan TL tutarını göndereceğiz. Böylece Turkcell müşterileri kullanımlarını daha da rahatlıkla takip edebilecek ve hesaplarını bilecekler” dedi.

VODAFONE

Vodafone Türkiye abonelerine “Hoş geldin Lira Kampanyası” ile 2 – 30 Nisan 2010 tarihleri arasında tek seferde yapacakları 20 TL ve üzeri yüklemelerinde, yüklediklerinin yüzde 50 fazlasını hediye olarak kazandırıyor!

Nisan itibariyle uygulamaya alınacak olan kontör – TL geçişini takip eden gece başlayacak olan ‘Hoş Geldin Lira Kampanyası’ndan Vodafone faturasız hat sahibi aboneleri 30 Nisan 2010 tarihine kadar faydalanabilecek.

Kayıt veya benzeri işlemlerle uğraşmayı gerektirmeyen kampanya dâhilinde tek seferde hatlarına 20 veya üzeri TL yükleme yapan aboneler, yükledikleri miktarın yüzde 50’sini yine TL olarak anında kazanabilecekler. Kazanılan hediye Liralar her yöne aramalar için bir ay süreyle kullanılabilecek.

Vodafone’un yeni sisteme müşterileriyle birlikte hoş geldin dediği kampanyada kazanılan hediye Liralar sadece şebeke içiyle sınırlandırılmıyor, SMS, WAP kullanımı ve özel servis numaraları dışında yurtiçinde her yöne yapılan aramalarda kullanılabiliyor. Kazanılan hediye Liralar hatta yüklendikten sonra Vodafone’dan gelen bilgi mesajının ardından 1 ay süreyle kullanılabiliyor.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Vodafone Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Öğüt, kontör-TL geçişi ile yeni sistemin abonelere ücretlendirme konusunda daha anlaşılır bir yapı sağladığını hatırlatarak, bu geçişi kutlamak amacıyla başlattıkları müşterileri için geliştirdikleri yeni kampanyada bir kerede 20 TL yükleme yapmanın yüzde 50 daha fazla kazanmak için yeterli olduğuna dikkat çekti.

AVEA

Avea’nın hayata geçirdiği ürün ve hizmetlerin yanı sıra sektörde müşteri memnuniyeti adına atılan her adımı desteklediklerini ve TL döneminde de abonelerin Avea’nın avantajlı tarifelerinden yararlanmaya devam edeceklerini belirten Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Kaplan; “Türkiye’yi gerçek fiyatla tanıştıran ve müşterilerini en çok konuşturma konusundaki lider konumunu sürdüren Avea, sunduğu avantajlı tarifelerle yeni dönemde de abonelerini rahat rahat konuşturmaya devam edecek. Avea olarak öncelikli hedefimiz abonelerimiz için değer yaratmak… Türkiye’de cep telefonuyla en çok konuşan kullanıcıların Avea aboneleri olması bir tesadüf değil
Avea olarak attığımız her adımda, her tarifemizde ve her katma değerli servisimizde abonelerimiz için daha fazla ne yaparsak onları daha mutlu ederiz diye düşünüyoruz. Bunun yolunun öncelikle müşterilerimizin kazançlı çıkmasından geçtiğini biliyoruz. Avea olarak bu bilinçle hem hayata geçirdiğimiz avantajlı tarifelerimizle hem de sektörde öncülük ettiğimiz değişimlerle abonelerimize kazandırmayı devam ediyoruz.” dedi

HerYöne Konuş, öde kuruş kuruş!

HepsiBir Tarifesi’yle birlikte 20TL yükleyen aboneler her yöne 2 dakikası 30 Kuruşa, 30TL ve üzeri yükleyen aboneler her yöne 3 dakikası 30 Kuruşa rahat rahat konuşuyor.

Katlayan Tarife ile hem rahat rahat konuşun hem de paranızı katlayın!

Katlayan Tarife ile 20TL yükleyen aboneler her yöne konuşmak için kullanabilecekleri 40TL, 30TL yükleyenler her yöne 90TL, 50TL ve üzeri yükleyenler ise her yöne 200TL kazanıyor! Numara Taşıma ile gelenler ise 20TL yüklediklerinde her yöne konuşmak için kullanabilecekleri 60TL; 30TL yükleyenler her yöne 120TL; 50TL ve üzeri yükleyenler ise her yöne 250TL kazanıyor. Ayrıca yükleme koşulu olmaksızın her yöne konuşmanın dakikası sadece 40 Kuruş.

Faturasız HerYöne tarifeleri şimdi daha da cazip!

10TL karşılığında her yöne 60 dakika, 20TL karşılığında her yöne 125 dakika, 40TL karşılığında her yöne 300 dakika ve 80TL karşılığında her yöne 1000 dakika ile özgürce konuşuluyor.

MobilÖğrenci tarifesindekiler tüm Avealıları 20 dakikası 40 kuruşa arıyor!

50TL ve üzeri yükleme yapan MobilÖğrenciler, tüm Avealılarla 20 dakikası 40 Kuruşa konuşuyor. 30TL yüklemelerde ise tüm Avealılarla 10 dakikası 40 Kuruşa konuşulabiliyor! Üstelik 50TL ve üzeri yüklemelerde her yöne 150 SMS Avea’dan hediye veriliyor.

Genç Avea’da 10 dakikası sadece 50 kuruş

Genç Avea Tarifesi aboneleri tek seferde 30 TL ve üzeri yüklediklerinde tüm Avea aboneleri ile 10 dakikası 50 kuruşa, 20 TL yüklediklerinde ise 5 dakikası 50 kuruşa rahat rahat konuşuyor. Üstelik 30 TL ve üzeri yüklemelerde Avea aboneleri ile 180 dakika konuşma hediye!

Harbi Tarife ile günde 80 kuruşa ayda 3000 dakika konuşuluyor!

Dileyen günde 80 Kuruşa tüm Avealılarla her gün 100 dakika konuşuyor, dileyen de günde 1TL’ye hem tüm Avealılarla 100 dakika konuşuyor hem de 30 her yöne SMS atabiliyor. Ayrıca günde 1,20TL’ye hem tüm Avealılarla 100 dakika, hem 30 her yöne SMS, hem de 5 MB internet fırsatı sunuluyor.