Ve penguen dizüstünde!..

HP, Linux işletim sistemine olan güvenini bir kez daha göstererek, Linux işletim sistemi yüklü dizüstü bilgisayarlarını satışa sunacağını açıkladı. Dünyada ilk defa bir üretici Linux işletim sistemi yüklü dizüstü bilgisayarları satışa sunuyor. Bundan önce Dell Computer işletim sistemi olmayan bilgisayarları ve Linux işletim sistemi yüklü bilgisayarları pazara sunmuştu ama Notebook alanında HP bir ilke imza atarak Novell tarafndan pazara sunulan SuSe Linux yüklü dizüstü bilgisayarları 60 dolar fiyat avantajı ile kullanıcılara sunacak.Sunucu tarafında pazar payını yaklaşık yüzde 25’e yükselten Linux, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda ise şimdiye kadar çok fazla sivrilemedi. Masaüstünde yüzde 3, dizüstünde ise Linux’un yüzde 1 pazar payı bulunuyor.

HP’nin web sitesi üzerinden satışa sunacağı Linux ve Open Office yüklü dizüstü bilgisayarları, Windows XP işletim sistemi yüklü ürünlerden 60 dolar daha ucuza satılacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.