Veri merkezine kullandığın kadar öde

TELEHOUSE sertifikası ile Teknotel Telekomünikasyon tarafından TELEHOUSE’un (www.telehouse.net) uluslararası standartları çerçevesinde işletilen Telehouse Istanbul (www.telehouseistanbul.com) kurumsal müşterilerine yüksek performanslı erişim altyapısı üzerinden kaliteli veri merkezi servisleri sunuyor.Telehouse Istanbul müşterilerine, servislerin yanı sıra kendini kanıtlamış markaların en yüksek teknolojiye sahip aktif cihazları da kabin içerisinde ücretsiz olarak sağlıyor. Akıllı IP güç yönetim prizleri sayesinde port çıkışı bazında barındırma hizmeti sağlanan cihazların elektrik kullanımları, ısı ve tüm kaynak kullanımları hassas bir şekilde ölçümleniyor. Özel bir yazılım sayesinde takip edilen kullanım detaylarının, otomatik raporları ve kayıtları alınıyor, uzaktan erişim ile izlenebiliyor.

İnternet Erişimini de “Kullandığın Kadar Öde”

Aylık bazda veya gün içerisinde değişken ziyaretçi sayısı ve yoğunluğu olan uygulamalar için “Kullandığın Kadar Öde” modeli sunuluyor. Sözgelimi ayın çeşitli günlerinde kampanya yapan ve düzenli olarak günün belirli saatlerinde yoğun işlemi bulunan bir e-ticaret sitesinin bant genişliği ihtiyacı değişkenlik gösteriyor. Mbps bazında sabit hız belirlemek yerine, herhangi bir hız limiti olmaksızın Telehouse Istanbul altyapısından çalışabilecek sunucunun ay sonunda GB veya TB bazında toplam transfer edilen çift yönlü veri trafiği ölçülüyor. Bu sayede müşteri, yüksek bant genişliği alıp, kullanmadığı gün veya saatler için fazla ödeme yapmak zorunda kalmıyor; düşük bant genişliğinin yoğun kullanım durumunda yol açacağı darboğaz riskini de engellemiş oluyor.

Güç Yönetiminde ‘Kullandığın Kadar Öde’

Dünyada sayılı veri merkezinde bulunan akıllı IP PDU donanımları sayesinde detaylı elektrik ölçümlemesi yapmak mümkün. Bu hassas ölçümlemenin yapılmadığı veri merkezlerinde, donanımın maksimum güç kullanımı veya tüm veri merkezinin ortalama elektrik kullanımı baz alınıyor. Ölçümleme yapılamadığından, benimsenen söz konusu yaklaşım, çoğu zaman müşterinin kullandığı kadarından fazlasını ödemesine yol açıyor. Telehouse Istanbul’da kWh ve KW bazında aylık kullanım raporlanıyor ve belirli birim fiyatlar üzerinden faturalandırma yapılıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu