Ana sayfa BT Gündem Veri merkezlerinde HP avantajı

Veri merkezlerinde HP avantajı

92
0

HP’nin modüler Blade sunucuları sanallaştırma teknolojisi ile Çevik mimariden yararlanan LeftHand P4000 SAN veri depolama birimleri ve Tümleşik Altyapıları işletmelerin ilk yatırım ve edinme maliyetlerini düşürmelerine, Yeşil BT yaklaşımı ile enerji tüketimini azaltmalarına ve operasyonel süreçleri basitleştirerek iş akışını hızlandırmalarına olanak tanıyor. HP böylece işletme ile BT giderlerini de azaltıyor ve sunduğu ürünlerle ilgili olarak planlama, tasarım, fizibilite, analiz, teknik destek bazında kapsamlı danışmanlık hizmetleri veriyor.

Yakın tarihli araştırmalar HP Integrity sunucuları HP-UX11i v3 işletim sisteminin gözlemlenen performans ve gözlemlenen kullanılabilirlik1 alanlarında rakiplerinden öne çıktığını ve daha çok sattığını gösteriyor. HP-UX 11i v3 işletim sistemini çalıştıran HP Integrity BL870c’nin üç yıllık süre zarfında edinme maliyetleri açısından rakiplerine göre yüzde 23 daha tasarruflu olduğu görülüyor.2

Önde gelen Güney Koreli lastik üreticisi Kumho Tires, artan iş yükünü karşılamak için HP’nin HP-UX sistemini tercih etti. Kumho Tires Bölüm Müdürü Seung-gook Cho , “Mevcut veri merkezi hızla değişen iş ortamının güçlüklerini aşmamızda yetersiz kalıyordu” diyor. “Büyük sunucu sağlayıcılarının ürünlerini inceledik ve test ederek karşılaştırdıktan sonra HP Integrity Superdome ve HP-UX’si seçtik.”

New Mexico’nun en kalabalık beldesi Bernalillo County veri merkezini uygulamalarının güvenilirliğini ve performansını artırarak maliyetleri düşürmek için HP altyapısını tercih etti. Bernalillo County Bilişim Teknolojileri Direktörü Paul Roybal, “Bernalillo County’nin sakinlerine ek hizmetler sağlaması gerektiğinde maliyetleri düşürmemize ve uygulamaları hızlandırmamıza yardımcı olabilecek bir altyapı sağlaması için HP’ye başvurduk” diyor. “HP-UX yüklü Integrity Blade sunucularını kurarak fiziksel sunucu sayısını azalttık ve güç tüketimi ile soğutma maliyetini yüzde 40 azaltarak genel performansı artırdık.”

Rusya’nın en büyük bankalarından VTB Bank, başka bir işletim sistemi çalıştıran farklı bir markaya ait sunucularını HP-UX çözümüyle yenilemeyi seçti. VTB Bank HP-UX çalıştıran HP Integrity Superdome ve HP Integrity Blade sunucularına geçerek performansını artırdı ve sunduğu hizmetleri hızlandırdı. VTB Bank Bilgi Teknolojileri Direktörü Dmitry Nazipov, “HP Integrity Superdome kritik öneme sahip iş yükünü karşılamak için kolayca ölçeklenebilen bir platform” diyor. “Bu platform şubelerimizin kullandığı ana banka sistemini tümleşik altyapılarla bütünleştirirken ortak bir Oracle veritabanı kullanmamızı sağlıyor.”