Veri merkezlerine yönelik yeni ürünlerle maliyetler azalıyor

HP’nin birleşik altyapılar, sanal bağlantı, StorageWorks SAN Sanallaştırma Hizmetleri Platformu ve bu platformla çalışan P4000 SAN 2. Kuşak çözümleri müşterilerin düşük maliyetli ve verimli veri merkezleri kurmasını sağlıyor. Günümüzde müşteriler artan iş ihtiyacını karşılamak için yeni sunucular, veri depolama sistemleri ve network cihazları kullanarak veri merkezlerini genişletmek zorunda kalıyor. Bunun sonucunda işletmeler BT bütçelerinin yüzde 70’ini yeniliğe değil, var olan veri merkezlerini işletmeye harcıyor. Birleşik altyapılar ise eski teknoloji kullanılan farklı sistemlerin uygulamalar ve hizmetlerin paylaşıldığı tek bir veri merkezi halinde birleştirilmesini sağlıyor. Böylece müşteriler eski sistemlerini elden çıkarmadan yeni teknoloji ürünü eklerle genişletebiliyor.

Birleşik veri merkezleri sistemlerin tek bir standarda oturtulmasını, işletim maliyetlerinin düşürülmesini ve işte verimliliğin artırılmasını sağlıyor. Sanallaştırmaya dayalı birleşik veri merkezleri esnek kaynak kullanımıyla yazılım ve donanımı iş ihtiyacına göre belirlenen görevlere atıyor. Bu da enerji tüketimini azaltarak modüler yapı sayesinde, arızalanan sistemlere yönelik iş ihtiyacının diğer donanımlarla karşılanmasıyla iş kesintisini en aza indirgiyor.

İşte bu noktada HP Sanal Bağlantı’nın önemi ortaya çıkıyor, çünkü birleşik veri merkezlerindeki farklı donanımların birbirine kolayca bağlanarak entegre edilmesi gerekiyor. HP Sanal Bağlantı teknolojisi geçiş bağlantılarını ve anahtarları en aza indirgeyerek sistem kurulumunu kolaylaştırıyor ve müşterileri kablo sıkıntısından kurtararak maliyetleri düşürüyor. HP Sanal Bağlantı sunucuların LAN ve SAN network’lerine en kolay şekilde bağlanmasını sağlayarak enerji tüketimini azaltıyor.

HP StorageWorks SAN Sanallaştırma Hizmet Platformu (SVSP) HP Sanal Bağlantı ile kurulan Birleşik Veri Merkezlerinin tek bir platformda uyum içinde çalıştırılmasına olanak tanıyor. “Çatal yol” mimarisi kullanılan platformda HP sistemleri ve diğer firmalardan satın alınan sistemler tek bir sanallaştırma havuzunda birleştiriliyor. Böylece kaynak kullanımı optimize edilerek maliyetler düşürülüyor. PN

SVSP aynı zamanda veri hacmi yönetimi, veri taşıma, kopyalama hizmetleri (klonlar ve anlık görüntüler), eşzamanlı ve eşzamansız aynalama gibi ek hizmetler sağlıyor. HP bütün bunları tek bir ekonomik ve kullanışlı kolay kurulum paketiyle sunuyor.

HP Birleşik Veri merkezlerinin yapıtaşlarından HP P4000 G2 SAN çözümleri ise veritabanları, e-posta uygulamaları ve sanallaştırılmış sunucular için optimize edilmiş olarak sunuluyor. “İşini geliştirdikçe öde” sistemine dayanan “her şeyi içinde” ücretlendirme modelleri (3 yıl destek garantisi dahil) ve yaratıcı veri depolama yönetimi ile SAN çözümleri bütçesini verimli kullanmak isteyen tüm müşterilere hitap ediyor. P4000 G2 SAN sistemdeki hataları etkili bir şekilde gidererek iş sürekliliği, felaketten kurtarma ve sistem genişletme kolaylığı gibi seçenekler sunuyor. Küme veri depolama mimarisine dayanan P4000 G2 SAN çözümleri kapasite ve performansı artırırken iş sürekliliğini garanti altına alıyor ve sistemlerin tasarruflu olarak genişletilmesini sağlıyor. Ayrıca, ayrıntılı kaynak atama sistemi ile (thin provisioning) müşterilerin veri depolama sistemlerinden maksimum verimi almasına imkân tanıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.