Veripark yurtdışı atağında

VeriPark, Rusya’nın en büyük plastik boru üreticileri arasında yer alan Egoplast’a 2005 yılının ortalarından bu yana BT danışmanlığı hizmetleri veren ve şirket bünyesindeki Axapta uyarlamasını denetleyen VeriPark, önümüzdeki dönemde de hem Rusya hem de Ortadoğu ülkelerine yönelik farklı projeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor.Tüm üretimini kendi fabrikasında gerçekleştiren ve 50 milyon dolar ciroya ulaşmış bulunan Egoplast, yakın dönemde yeni bir fabrikayı daha hizmete sokmaya hazırlanıyor. Genişleyen faaliyetleri ve kurumsallaşma çalışmaları nedeniyle etkin bir ERP yazılımına ihtiyaç duyan Egoplast, bu alanda Microsoft’un Axapta ürününü tercih etmiş. Hem Axapta’nın uyarlama sürecine hem de Egoplast’ın BT altyapısına yönelik olarak danışmanlık hizmeti veren VeriPark, tüm çalışmalarda kendi kalite kontrol sürecini uyguluyor. Egoplast Axapta uyarlamasının ilk fazında finans, ticaret, lojistik ve depo yönetim modüllerinin uyarlanması gerçekleştiriliyor. 2006 başından itibaren hayata geçirilecek olan ikinci faz çalışmalarında ise CRM ve İK modülleri uyarlanacak.

Son dönemde yurtdışı projelere ağırlık verdiklerini belirten VeriPark Genel Müdürü Özkan Erener, Rusya’daki faaliyetlerine ilişkin şu bilgileri verdi: “Son yıllarda yurtdışı projelere de ağırlık vermeye başladık. Egoplast projesi de bunlardan biri. Yasal hükümlere hakim olma gerekliliği gibi nedenler dolayısıyla Axapta’nın Egoplast bünyesine uyarlanması ve yerelleştirme çalışmaları bir Rus firması tarafından gerçekleştiriliyor. Biz de VeriPark olarak tüm süreci denetliyor, çalışmaların kendi kalite standartlarımız doğrultusunda hayata geçirilmesine yönelik çalışmalar yürütüyoruz. Bu projeye büyük önem veriyoruz, çünkü Rusya’nın büyüyen bir pazar olduğunun bilincindeyiz ve önümüzdeki dönemde bu ülkede yeni projelere imza atmayı hedefliyoruz.”

Egoplast Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Özerdem ise VeriPark’la birlikte yürüttükleri çalışmalara ilişkin şunları söyledi: “Yaşadığımız iş yoğunluğu ve kurumsallaşma çalışmaları nedeniyle, tüm BT altyapımızı yenilememiz ve ihtiyaçlarımıza yanıt verecek bir ERP sistemini devreye sokmamız gerekiyordu. Bu yoğun ve kritik işlemler süresince, konuya hakim ve benzer pek çok çalışmaya imza atmış bir yazılım ekibinden danışmanlık hizmeti almaya karar verdik. VeriPark’ın uzman ve deneyimli ekibi ile yüksek kalite standartları sayesinde tüm işlemler hızlı ve hatasız bir şekilde yürütülüyor. Önümüzdeki dönemde de birlikte çeşitli projeleri hayata geçireceğimize inanıyorum.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.