Vestel, CeBIT’de göz dolduruyor

CeBIT Bilişim Eurasia 2004 Resmi Teknoloji Sponsoru Vestel fuarda sergilediği geniş ürün gamıyla tüm fuar ziyaretçilerinin gözdesi oldu. Türkiye’nin AR-GE ve üretim merkezi Vestel City’de geliştirilen yeni ürünlerin sergilendiği fuarda ayrıca JVC’nin yenilenen ürün gamı ve Dexar’ın iletişim çözümleri de tanıtılıyor.Fuar kapsamında Vestel, kablosuz güvenlik ve ev otomasyon sistemleri ürünü “Vestel Angel”ı ilk kez tüketicilere tanıtıyor. Vestel standında bu yıl öne çıkan diğer ürünler ise SD karta yüklenen tüm resim ve müzik dosyalarını oynatabilen ve yedi farklı özellikteki SD kartları okuma özelliğine sahip dünyanın ve Türkiye’nin ilk DMP’li (Digital Media Player) Vestel televizyonları, Türkiye’de üretilen en büyük ekranlı TFT-LCD televizyon olan Vestel 30” TFT-LCD televizyon, yine Türkiye’de üretilen ve DivX oynatabilen ilk ev sinema sistemi konumundaki Vestel AV3000 ev sinema sistemi ile JVC’nin doğala en yakın sesi veren Wood Cone müzik setleri ve kablosuz ev sinema sistemleri.

Vestel, CeBIT Bilişim Eurasia 2004 Resmi Teknoloji Sponsorluğu kapsamında; basın çalışma odası, VIP odası, international lounge, business center, fuaye ve forum alanlarında kullanılan tüm masaüstü ve dizüstü PC’ler ve plazma televizyonları da fuar boyunca ziyaretçilerin, basın mensuplarının ve fuar görevlilerinin kullanımına sunuyor.

CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı ve Vestel’in resmi teknoloji sponsorluğu hakkında açıklama yapan Vestel Dayanıklı Tüketim Malları Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü Levent Hatay; “Bilişim teknolojileri alanında Avrasya bölgesinin en önemli teknoloji etkinliği olan CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’nı, Türkiye’nin bölge ülkeleri arasında teknolojide liderlik rolü üstlenmesi için çok önemli bir araç olarak görüyorum. Teknoloji ile özdeşleşen ve AR-GE’ye yoğun yatırım yapan bir şirket olarak Vestel, CeBIT Bilişim Eurasia’ya büyük önem vermekte ve bundan ötürü son iki yıldır CeBIT Bilişim Eurasia’nın Resmi Teknoloji Sponsorluğunu üstlenmektedir” diye konuştu. Vestel’in hemen her ay ürün gamına yeni bir ürün eklediğinin altını çizen Levent Hatay, CeBIT Bilişim Eurasia’da tüketicileri yine Türkiye’de ‘ilk’ konumundaki birçok yeni ürünle buluşturduklarını ifade etti.

‘Teknolojinin Türkçesi’ konsepti ile, günlük ihtiyaçlara hitap eden, teknolojisi, kullanım kolaylığı ve kalitesi ile tüketicinin beklentilerine birebir karşılık veren geniş elektronik ürün yelpazesini CeBIT Bilişim Eurasia’da sergileyen olan Vestel, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 576 metrekarelik dev standında “Yaşayan Teknoloji Şehri: Vestel City” konseptini sergiliyor.

Yeni… Yeni… Yeni… Yeni… Yeni… Yeni… Yeni… Yeni… Yeni… Yeni…

Ev Güvenliğinde Vestel Teknolojisi

Türkiye’nin teknoloji lideri Vestel, “Angel” markasıyla kablosuz güvenlik ve ev otomasyon sistemleri sektörüne giriyor. “Akıllı ev konsepti” çerçevesinde teknolojik çözümler sunan Vestel Angel, hem hırsızların korkulu rüyası hem de evdeki gözünüz olacak. Vestel, Angel ürün gamını ilk kez CeBIT’de tüketicilerle tanıştırıyor.

DMP’li Vestel Televizyonlar

Vestel, Türkiye’nin ilk ‘Digital Media Player, DMP’ özelliğine sahip TV’lerini CeBIT Bilişim Eurasia’da tanıttı. Vestel City’de geliştirilen Vestel Onyx 87 Flat ve Vestel 106 Plazma, farklı hafıza kart standartlarını destekleyen dünyanın ilk DMP’li TV’leri.

TV’de 30” TFT-LCD keyfi

Vestel City’de geliştirilen ve ilk olarak CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’nda tanıtılan Vestel’in yeni TFT-LCD televizyonu Onyx Flat 30” 16:9 TFT-LCD Türkiye’de üretilen en büyük ekran TFT-LCD televizyon olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda bilgisayar monitörü olarak da kullanılan ve 1280×768 XVGA çözünürlüğe sahip olan ürün, 600:1 yüksek kontrast oranı, hem yatay hem dikeyde 170 dereceye varan geniş izleme açısı, yüksek parlaklık oranı ve 16,7 milyon gerçek renk özellikleri ile dikkat çekiyor.

DivX’li Ev Sinema Sistemi: AV 3000

Vestel standında dikkat çeken bir diğer bir ürün ise Vestel’in yeni ev sineması sistemi AV 3000. DivX oynatma özelliğine sahip Türkiye’de üretilen ilk ev sinema sistemi olan AV 3000 farklı ve estetik hoperlor dizaynı ile İngiltere’de yılın Hi-Fi sistemi seçilen öncülü AV 2000’i bir adım öteye taşıyor.

JVC Wood Cone ile gerçek ses

Türkiye’de Vestel satış noktalarında tüketicilere ulaşan dünyanın uzman Japon markası JVC, yenilenen ürün gamını CeBIT Bilişim Eurasia’da vitrine çıkarttı. Yeni ürün gamı arasında en dikkat çeken ürünlerden biri JVC’nin “Wood Cone” adını verdiği DVD’li müzik seti. En doğal ve kaliteli sesi veren müzik enstrümanlarının ağaçtan yapıldığı fikrinden yola çıkarak tasarlanan ve 20 yıllık bir çalışmanın ürünü olan JVC Wood Cone EX-A1 müzik seti ağaçtan üretilen hoperlör konisine sahip dünyadaki ilk ve tek müzik seti olma özelliğini taşıyor. Elektronik endüstrisinin en prestijli ödüllerinden EISA (European Imaging and Sound Association) Ödülü’ne sahip olan JVC Wood Cone EX-A1 müzik setini müzik enstrümana dönüştüren tasarımı ile dikkat çekiyor.

CeBIT Bilişim Eurasia’da sırasında öne çıkan bir diğer ürün ise JVC’nin kablosuz dijital ev sinema sistemleri ailesi. Evlerde hoperlör sistemlerinin yarattığı kablo kalabalığını azaltan, sesi her tarafa eşit oranda dağıtan özel hoperlör tasarımları ile dikkat çeken JVC TH-SW8 ve TH-SW9 dijital ev sinema sistemleri, DVD player, entegre Dolby Digital, DTS ve Dolby Prologic II dekoder ve kablosuz hoperlör sistemini içeriyor. JVC ayrıca DVD player özelliğine de sahip mini müzik setleri ve yenilenen dijital kameraları ile de ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.