Ana sayfa BT Gündem VIA’dan yeni PC oluşumu için özel anakart

VIA’dan yeni PC oluşumu için özel anakart

114
0

VIA Technologies, Inc., OEM’ler ve sistem entegratörlerinin, Windows Vista Basic yüklü ve bekleme konumunda 23.62 Watt yani US EPA’nın güncel “Energy Star Program Sürüm 4.0” gereksinimlerinin yarısından az enerji harcayan bilgisayarlar oluşturmasına imkan veren, düşük güç tüketimli ve zengin özellikli VIA pc3500 anakartı tanıttı.VIA pc3500 temel alınarak oluşturulmuş bir sistem, aşağıdaki tabloda özetlendiği gibi, uyku modunda sadece 1.09 Watt ve Standby modunda 0.68 Watt enerji harcayarak Energy Star şartlarında yer alan Kategori A sistem gereksinimlerini rahatlıkla karşılıyor. Sistem, en çok güç gerektiren bilgisayar uygulamalarından biri olan DVD izleme işlemi sırasında bile 35 Watt’tan az enerji harcıyor.
Mod Energy Star Kategori A Gereksinimleri VIA pc3500 Anakart
İçeren Sistem
Standby (Kapalı) ≤ 2.0 W 0.68 Watt
Uyku Modu ≤ 4.0 W 1.09 Watt
Bekleme Konumu ≤ 50 W 23.62 Watt
PowerDVD ile
DVD İzleme – 34.48 Watt

VIA Technologies, Inc. Kurumsal Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Richard Brown; “VIA pc3500 anakartı sunarak, OEM ve sistem entegratörü müşterilerimizin, dünya genelinde enerji verimi yüksek PC’lere artan talebi karşılamasını sağlayacak düşük güç tüketimli ve yenilikçi platformlar geliştirmesine öncülük ediyoruz. VIA pc3500 anakart tabanlı PC’leri satın alan tüketiciler ve firmalar, en yeni yazılımları çalıştırırken bir yandan enerji masraflarını belirgin biçimde azaltacak, diğer yandan da bilgisayarların çevreye olan etkisini en aza indirecek” dedi.

VIA pc3500 Anakart Hakkında

VIA pc3500, VIA pc-1 anakart ailesine katılmış olan son model ve Microsoft tarafından Windows Vista Basic için sertifikalandırılmış bütünleşik görüntü özellikli VIA CN896 dijital medya yonga setini temel alıyor. VIA Chrome9 HC bütünleşik görüntü yongası dahilinde, verimlilik uygulamalarına özel yüksek performanslı DirectX 9.0 2D/3D hızlandırıcı ve donanım tabanlı video işleme odaklı Chromotion 3.0 gelişmiş görüntü işleyicisi yer alıyor. VIA pc3500 anakart, 400 Mhz VIA V4 veriyolunu destekleyen enerji verimi yüksek VIA C7-D işlemciyle bir araya geldiğinde, ortalama güç tüketimi 25 Watt altında kalmasına rağmen, yüksek performans ve zengin dijital medya deneyimi sunuyor.

VIA pc3500 anakart üzerinde, 2 GB’a kadar destekli ve 400/533/667 Mhz uyumlu çift DDR2 bellek yuvası, ek genişleme esnekliği sağlayan PCI Expressx16 ekran kartı yuvası ve PCI yuvası bulunuyor. Anakart, aynı zamanda zengin bağlantı seçenekleriyle geliyor. Bunlar arasında, dört USB 2.0 bağlantısı, iki SATA II/PATA bağlantısı, 10/100 ağ bağlantısı ve bütünleşik sekiz kanal ses çıkışı var. Ek seçenek olarak, Gigabit ağ desteği, S-Video görüntü çıkışı ve S/PDIF dijital ses çıkışı sunuluyor.