VIA işlemci Systemax ile yeniden PC’lerde

VIA Technologies ve Amerika’nın lider sistem entegratörü Systemax Manufacturing, Amerika pazarına yönelik olarak 1.5 Ghz’lik VIA C7-D masaüstü işlemcisinden güç alan ve enerji verimi yüksek Systemax PC modelini tanıttı.Düşük güç tüketimli VIA pc2500 anakartı temel alan Systemax PC, en yüksek güç tüketimi 20 Watt’ı aşmayan VIA C7-D işlemciyi ve VIA UniChrome Pro II bütünleşik grafik işlemcisini içeren VIA CN700 dijital medya yonga setini içeriyor. Systemax PC, yazılım ve donanımı bir arada sunarak hem yüksek performanslı masaüstü uygulamalarının çalışması için gerekli ortamı sağlıyor, hem de Amerika’daki iş çevreleri, okullar ve evlerin elektrik kullanımını azaltarak elektrik faturalarının belirgin biçimde düşmesine olanak tanıyor.

VIA Technologies Amerika ve Latin Amerika Satış Direktörü Brian Sam; “Amerika pazarına yönelik erişimimizi genişletmek amacıyla Systemax ile güçlerimizi birleştirmekten dolayı heyecan duyuyoruz. VIA pc2500 anakart, öncü lider çözümleri bir araya getirerek Systemax’ın oldukça uygun fiyatlı ve düşük güç tüketimli masaüstü bilgisayarlarla yarışta öne geçmesine ve yeni alanlara giriş yapmasına imkan tanıyor” açıklamasında bulundu.

Systemax Manufacturing Genel Müdürü Tammy Thompson ise; “Amerika’daki iş kullanıcıları ve tüketiciler giderek artan oranda kararlı ve enerji verimliliği yüksek ama performanstan ödün vermeyen bilgisayar çözümleri arıyorlar. Yeni Systemax Venture VE PC ile güç tüketimini ve toplam sahip olma maliyetini azaltarak ve yüksek performanslı, kaya gibi sağlam kararlı sistemler sunarak istenen hedefe ulaştık” diyerek görüşlerini belirtti.

Yeni Systemax PC modeli iki farklı konfigürasyonda satışa sunuluyor. Bunlardan ilkinde kurulu işletim sistemi Microsoft Windows XP Home ve son kullanıcı fiyatı 299.99 USD. Diğerindeyse işletim sistemi Microsoft Windows XP Professional ve son kullanıcı fiyatı 399.99 USD.

Systemax PC’nin Temel Özellikleri:

Anakart: VIA pc2500G
İşlemci: 1.5 Ghz VIA C7-D Masaüstü İşlemcisi
Yongaseti: Bütünleşik Görüntü Çekirdekli VIA CN700 Dijital Medya Yongaseti
Grafik: Donanımsal MPEG-2 çözücülü, bütünleşik
VIA UniChrome Pro II 3D/2D grafik işlemcisi
Bellek: 512 MB DDR2 533
Sabit Disk: 80 GB SATA

299.99 USD’lik konfigürasyonda Microsoft Windows XP Home işletim sistemi, 16x DVD ROM sürücü ile 90 günlük parça ve bakım garantisi bulunuyor. Microsoft Windows XP Professional içeren 399.99 USD’lik ikinci konfigürasyonaysa 52x32x52/16x kombo sürücü ile 1 yıllık parça ve bakım garantisi dahil.

Baştan aşağı kararlı çalışma ve düşük güç tüketimi için tasarlanmış olan VIA pc2500, lider Watt başına performans değeri dışında DDR2 sistem belleği, Serial ATA sabit disk ve yüksek bant genişliğine gereksinim duyan harici cihazlar için 480 Mb/saniye USB 2.0 bağlantısı da dahil en yeni PC teknolojilerini bir araya getiriyor. VIA UniChrome Pro II bütünleşik görüntü işlemcisi, sorunsuz DVD oynatımı için donanımsal MPEG-2 video hızlandırıcı, gelişmiş multimedya deneyimi için çok kanallı ses ve 128-bit 2D ve 3D grafik motorları içeriyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu