Ana sayfa BT Gündem VIA işlemcinin eğitimle muhteşem dönüşü

VIA işlemcinin eğitimle muhteşem dönüşü

140
0

Silikon yonga teknolojileri pazarının öncü firmalarından VIA Technologies ile Güney Afrika’da PC platformunun liderlerlerinden Mecer, 1.5 Ghz hızında VIA C7-D işlemcisini içeren “Mecer Education PC” adlı bilgisayarın tanıtımını yaptı.Enerji tüketimi düşük VIA C7-D işlemcisi sayesinde, Afrika’nın güçsüz elektrik şebekesi için son derece uygun olan Mecer Education PC, akademik alandaki PC standartlarını yükselterek, enerji tüketimi anlamında yeni bir dönem başlatacak.

VIA Technologies’in Afrika bölgesinden sorumlu İş Geliştirme Müdürü Werner du Plessis, “Mecer Education PC sayesinde yeni kullanıcıların bilgisayar ve iletişime erişimini sağlayarak VIA pc-1 misyonunu daha da genişletiyoruz. Mecer, VIA C7-D işlemcisinin gelişmiş kapasitesinden faydalanarak müşterilerine bölge ihtiyaçlarına uyan biçimde düşük enerji tüketen ve yüksek performans sunan masaüstü bilgisayarlar sunma imkanına kavuşuyor” dedi.

Mecer Computers Başkanı David Kan ise, “PC performansı, kararlılığı ve toplam satın alma maliyetini dikkatli biçimde gözden geçiren karar vericilerin yer aldığı Güney Afrika’da hükümet ve organizasyonların ihtiyaçlarında önemli değişiklikler gördük. VIA C7-D işlemcisi bizlere ekonomik, üstelik özellikler açısından zengin ve son derece kararlı masaüstü sistemler sunabilme esnekliğini veriyor.” açıklamasında bulundu.

Güney Afrika’daki belirli bilgisayar mağazalarında satışa sunulan yeni Mecer Education PC, Microsoft Windows XP Starter Edition dahil olmak üzere pek çok işletim sistemiyle de uyumlu.

Mecer Education PC Genel Özellikleri:

İşlemci: 1.5 GHz VIA C7-D Masaüstü İşlemcisi
Yongaseti: VIA CN700 IGP
Görüntü: Donanımsal MPEG-2 çözücü içeren VIA UniChrome Pro II
bütünleşik 3D/2D grafik işlemcisi
Bellek: En fazla 2 GB DDR2 400/533 SDRAM
Sabit Disk: 3.5 inç IDE / SATA
Optik Sürücü: Opsiyonel 5.25 inç CD ve/veya DVD
Giriş Birimleri: PS2 Klavye & Optik Fare

VIA pc-1 Oluşumu Hakkında

VIA pc-1 oluşumunun amacı Bir Milyar insanın internete bağlanır hale gelmesini sağlamak. VIA pc-1 oluşumu iletişime, eğitime ve bilgiye odaklanarak teknoloji sayesinde milyonlarca insanın ve özellikle gelişmekte olan ülkelerdeki insanların yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor. VIA’nın enerji tüketimi düşük işlemcilerini kullanan esnek platformlar göz önüne alındığında pc-1 oluşumuyla ve sürdürülebilir bir iş yapısıyla milyonlarca insana teknolojiyi ulaştırmak imkansız değil. Şu ana kadar çeşitli teknolojiler geliştiren VIA’nın bu projesiyle milyonlarca insanın yaşamını iyileştirmek mümkün olacak.