Video gözetim pazarı 14,98 milyar dolara ulaştı

Araştırma şirketi Memoori tarafından hazırlanan rapora göre, dünya çapındaki video gözetim pazarı 14,98 milyar dolara ulaştı. Rapora göre, dünya genelindeki video gözetim ürün pazarının 2021 yılına kadar yüzde 6,5 oranında artış kaydederek, 21,48 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Synology, verimli, kolay kullanım imkanı sağlayan ve birden çok video görüntüsü arasında akıllı geçiş yapabilme olanağı sunan ürünleriyle kurumların güvenlik ihtiyaçlarını karşılıyor.Gözetim sistemleri, kurumsal ve bireysel kullanıcılara hayatı kolaylaştıran avantajlar sağlıyor. Tam kontrol, anlık takip ve mobil cihazlarla her yerden izleme gibi avantajlar sunan yenilikçi gözetim sistemleri, güvenlik riski yüksek olan kurumların yeni gözdesi. Mekânların koruma altına alınmasına yönelik sezgisel algılama özelliğine sahip yenilikçi ürün ve çözümler sunan Synology, güvenlik alanında verimliliği yüksek çözümler sunuyor. Synology, Surveillance Station 8.0 ürünü ile güvenlik alanında minimum yatırımla yüksek güvenlik sunuyor. Surveillance Station 8.0, otomatik hareket algılama, önceden belirlenen kurallar çerçevesinde görüntü yakalama gibi avantajlara olanak tanıyor. Mobil cihazlarla uyumlu çalışabilen uygulama ile iş yerlerinin, konutların veya daha büyük mekânların güvenliği kolayca sağlanabiliyor.

Gerçek zamanlı ve kesintisiz gözetim

Yenilenmiş arayüz tasarımı ile iş yerlerinde güvenliği otomatize eden Surveillance Station 8.0, optimize edilmiş kullanıcı deneyimi ve yüksek performansı ile verimliliği artırıyor. Çözüm ile birlikte gelen Surveillance Station Client uygulaması, birden fazla video yayınının tarayıcı sınırlaması olmaksızın izlenmesine ve yönetilmesine imkân tanıyor. Videolar arası akıllı geçiş yapabilmeye imkan veren ürün, gözetim verimliliğini artırıyor. Surveillance Station 8.0, canlı kamera yayınlarının görüntü çözünürlüğünün izleme penceresi boyutlarına göre ayarlanmasını sağlıyor. Bu sayede birden fazla video izleme olanağı sunan ürün, bant genişliği tüketiminin en düşük düzeyde tutulmasına yardımcı oluyor. Görüntü kayıtları istenilen an, istenilen yerden izlenebiliyor ve güvenli şekilde saklanabiliyor. Sürekli kayıt özelliği ile görüntülerin depolanmasını mümkün kılan ürün, gelecekte yapılabilecek analizler için yüksek çözünürlük imkânı sunuyor.

Ofisler ve evler 24 saat kontrol altında

Dijital çağın birçok fırsat ile beraber tehditleri de getirdiğini, kurumların ve bireylerin öncelikleri arasında güvenlik beklentilerinin en üst sırada yer aldığını belirten Synology Türkiye Ürün Müdürü Ercan Çimen, “Synology olarak, güçlü Ar-Ge ekibimiz ve bilgi birikimimiz sayesinde kurumlara ve kullanıcılarımıza yenilikçi teknolojilerin avantajlarını sunuyoruz. Yüksek performanslı ve kolay kullanım imkânı sağlayan ürünlerimiz ile kullanıcılarımıza ihtiyaçlar özelinde belirlenen kriterler doğrultusunda kullanılabilen gözetim sistemi sağlıyoruz. Surveillance Station 8.0, üzerinde barındırdığı uygulamalarla benzersiz deneyimlere olanak tanıyor. Mobil cihazlarda da kolayca çalışan uygulamamız sayesinde istenilen yerden güvenlik kontrol yönetimi yapılabiliyor. İstenilen alanda kullanılabilen bu gözetim sistemi, sorunsuz canlı yayın imkanı sunuyor. Daha yüksek çözünürlüklü görüntü olanağı videoların kolaylıkla analiz edilebilmesini sağlıyor.” dedi.

Bu uygulama işyerlerinin gözü kulağı olacak

Kurumlar ürünün zengin özellikleri sayesinde önceden kurgulanmış senaryolar ile çeşitli görevleri sisteme tanımlayarak, güvenliği üst seviyelere çıkarabiliyor. Gözetim alanının kolay yönetilebilmesine olanak sağlayan Surveillance Station 8.0, kurumların gözü ve kulağı oluyor. Gözetimin özelleştirilmesini ve esnek bir gözetim sisteminin oluşturulmasını mümkün kılan Surveillance Station 8.0, sistemler arası otomatik işlem yapma kabiliyeti sayesinde güvenliği maksimum seviyeye çıkarıyor. Ürün ile birlikte gelen Merkezi Yönetim Sistemi (CMS) özelliği ise güvenilir ve uygun N+M yapısıyla arıza durumlarında yük üstlenme görevi görüyor. Kesintileri en aza indirmeye olanak tanıyan sistem, birden fazla kayıt sunucusu veya yük devretme sunucusu ile eşleştirilebiliyor. Sunucu arızası durumunda ana bilgisayarın kamera akışları ve hizmetlerini yük devretme sunucusuna yönlendiren CMS, gözetim yapısının sağlam temele oturtulmasına imkân tanıyor.

Bant genişliği tüketiminizi yüzde 25 azaltın

Surveillance Station 8.0, yeni H.265 kodlayıcı özelliği H.264’e kıyasla kullanıcıların canlı görüntüleri kayıt altına alıp, hızlı video akışını mümkün kılarken, bant genişliği tüketiminin yüzde 25 oranında azalmasına yardımcı oluyor. Hikvision tarafından optimize edilerek tasarlanan H.264+, ZAVIO çözümü Smart Stream ve VIVOTEK’in yanı sıra AXIS’in Zipstream ürünü tarafından da destekleniyor. Surveillance Station 8’in yeni arayüzü üzerinden çalışabilen VS360HD özelliği ise NAS cihazına kolaylıkla bağlanılarak işlem yapabilmeyi sağlıyor. Mekân ve cihaz bağımsız sadece IP adresi girilerek yönetimi mümkün kılan VS360HD, dünyanın her noktasından güvenliğin emin ellerde olmasına olanak veriyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu