Ana sayfa BT Gündem Visa Electron kartın yaygınlaşması için kampanya başlattı

Visa Electron kartın yaygınlaşması için kampanya başlattı

147
0

Saatchi & Saatchi’nin hazırladığı ve yedi hafta sürecek kampanya, tam kapsamlı ve bütünsel bir medya karması ile destekleniyor. Visa Europe Marka İletişiminden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Colin Clarke kampanyanın stratejisini şöyle açıkladı: “Bu kampanya, tüketicilere mağazalarda Visa Electron banka kartlarını kullanarak alışveriş yapabileceklerini anlatmanın basit, enerjik ve öğretici yolu. Kampanya bununla birlikte Visa Electron banka kartlarının ATM’den para çekmeye ihtiyaç kalmadan alışveriş yapmanın güvenli şekli, çünkü ödeme doğrudan kişinin banka hesabından yapılıyor.” dedi.

Kampanyanın iletişim stratejisi iki aşamadan oluşuyor. Birinci aşamada etkinlikler, ulusal görsel, yazılı basın ve radyolarda hayata geçirilen advertoriallar ile alışveriş noktalarında Visa Electron kart kullanımı farkındalığı yaratmak, ikinci aşama TV reklam kampanyası, promosyonlar ve diğer mecralar (ATM’ler, üye bankalar) aracılığı ile kullanıma yönelik bir eğitim süreci.

Visa Electron Banka Kartı Kampanyası kapsamında başlayacak TV reklam kampanyasında ise Ayça Şen’in oynadığı 60 saniyelik TV reklamı 27 Eylül’de ulusal kanallarda gösterime girecek. TV reklamları ayrıca yazılı basın, açıkhava ilanları, radio ve internet mecralarında da desteklenecek. Kampanyanın medya planlama ajansı ise MEC Global.

Visa Electron banka kartı kullanımını artırmak üzere Publicis Bold tarafından tasarlanan bir de promosyon kampanyası gerçekleşecek. 1 Ekim 2010 tarihinde 15 saniyelik TV reklamı ve yazılı basın, açıkhava, radio ve internet mecraları tarafından desteklenecek. Bu kampanya kapsamında Visa Electron kartını mağazalarda kullananlar, her biri 1000 TL değerinde 500 adet Visa ön ödemeli kart kazanma şansına sahip olacak.