VMware’den üç yeni ürün takımı

VMware, bilgiişlem yönetimini basitleştirmek ve kendi kendine işler hale getirmek üzere tasarlanan üç ürün takımını açıkladı. Önemli iyileştirmeler yapılan VMware vCenter Operations ürün takımının yanı sıra tanıtımı yapılan yeni VMware vFabric Application Management ve VMware IT Business Management ürün takımları ile VMware, müşterilerine sanal ortamlarının değerini artırmasında ve bulut bilgi işlemin çevikliğine ve tasarrufuna erişmede yardımcı olacak.  

“Bilgiişlem organizasyonlarında özel ve melez bulut yapılarının uygulamada olması sebebiyle fiziksel olarak dağınık ve depolamaya dayalı yönetim disiplinleri ile bağlantılı geleneksel yönetim yaklaşımları, modern bilgiişlem işlemlerinin gerektirdiği teknolojiye ayak uyduramamakta ve bu ölçeğe erişememekteydi.” diyen VMware Kurumsal Yönetim Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Boaz Chalamish şunları ifade etti: “VMware’in yönetim çözümleri, bulut altyapısının avantajından faydalanan ve bilişim teknolojilerinin karmaşıklığını düzenlemek yerine bu karmaşıklığı gidermeye odaklanmış yeni bir yaklaşım sunacak ve hizmet verilen işletmelerde bilişim teknolojilerinin sunulan hizmetlere yönelik aracılık yapma yeterliliğini destekleyecek.”

VMware vSphere binlerce şirketin veri merkezlerini dönüştürmelerinde ve birçok çekirdek sistem yönetim fonksiyonunu, sanallaştırma platformu bünyesinde inşa etmek suretiyle basitleştirmede onlara yardımcı olmuştu. VMware’in yönetim felsefesi; yönetim fonksiyonlarını, platformları bünyesine almak ve bütünleştirmek, yönetim disiplinlerini düzenlenmiş süreçlerle birleştirmek ve müşterilerine bilişim teknolojilerini bir hizmet olarak sunmak üzere gerekli istihbarat ve otomasyon seviyesine ulaşmada yardımcı olmak için matematiksel analizlerin uygulanması suretiyle bilişim teknolojileri yönetiminin tüm alanlarında (altyapı, uygulamalar ve bilgiişlem işletimi) karmaşıklıkları gidermeyi sürdürmektir.

Yeni Ürün Takımları Bilgiişlem Yönetimini Basitleştirip, Kendi Kendine İşler Hale Getiriyor
VMware’in yeni yönetim çözümleri müşterilerine, sanal ve bulut ortamlarındaki altyapı, uygulamalar ve ticari hizmetlerinin yönetimini dönüştürmede yardımcı olacak:  

•    Altyapı: VMware vCenter Operations Management Ürün Takımı
Mart 2011’de piyasaya sürülen VMware vCenter Operations; performans, kapasite ve konfigürasyon yönetimini bütünleştirmek ve müşterilerin bulut ortamlarında proaktif olarak hizmet seviyelerini emniyete almada ihtiyaç duydukları eyleme geçirilebilir istihbaratı sağlamada matematiksel analizleri uygulamak suretiyle işlemlerin basitleştirilmesini ve otomatikleştirilmesini sağlıyor.   

Bu güncelleme ile VMware, yönetim disiplinlerini VMware vCenter Capacity IQ ve VMware vCenter Configuration Manager‘ın daha derin entegrasyonuyla birleştirme stratejisini gerçekleştirmeye devam edecek. Yeni gösterge panoları ve akıllı uyarılar; doğmakta olan problemlerin tanımlanması, müşterilere altyapılarını “doğru boyutlandırmada” yardımcı olmak ve konfigürasyon değişikliklerinin sebep olduğu performans sorunlarının tanımlanması ve düzeltilmesi amaçlarıyla performans ve kapasite bilgilerini ilişkilendirecek. Ayrıca vCenter Operations Management Ürün Takımı, uygulamalar ile uygulamaları destekleyen altyapı bileşenleri arasındaki ilişki ve bağları otomatik olarak bulan ve eşleştiren yeni uygulama becerilerini içerecek. Bu, müşterilerin uygulama ihtiyaçları bazında güvenlik yönetimi ve felaket senaryosu gibi altyapı işlemlerini en uygun biçime getirebilecekler.

•    Uygulamalar: vFabric Application Management Ürün Takımı
Müşterilere çeviklik ve uygulama performansını artırmada yardımcı olmak için VMware, sanal ve bulut altyapılar üzerinde çalışan yeni nesil uygulamaların dağıtımı ve yönetiminde uygulama sahiplerini güçlendiren yeni bir uygulama yönetim takımını piyasaya sürüyor.   

vFabric Application Management Ürün Takımı, geliştirici ve operasyon çabalarını birleştirmek ve düzenlemek üzere uygulama disiplinlerini bütünleştiren iki yeni çözüm içeriyor. Bu ürün takımları birlikte bilişim teknolojilerinin uygulama değişikliklerindeki işletme taleplerine ayak uydurmasına ve dinamik ortamlarda uygulama performansının ve temin edilebilirliğinin daha etkin biçimde korunabilmesine yardımcı olacak bir “aktif uygulama yönetimi” yaklaşımını destekliyorlar. vFabric AppDirector; standart şablonlar, bileşen kütüphaneleri ve yaygınlaştırma iş akışlarını içeren oluşturulması kolay detay planlar ile uygulamaların herhangi bir bulut ortamında yayınını/dağıtımını standartlaştırıyor ve otomatik hale getiriyor. vFabric Application Performance Manager; kurumların, sanal ve bulut ortamlarda uygulama performanslarını proaktif olarak yönetmelerinde yardımcı olacak. vFabric Application Management Ürün Takımı, vFabric için uygun hale getirilmiş olmakla beraber diğer çerçevelere de genişletilebiliyor.  

•    BT İşletimi: VMware IT Business Management Ürün Takımı
VMware, bilgiişlem yatırımlarının ticari değerini en uygun hale getirme ve bilgiişlem değerlerini işletmenin anlayacağı bir dilde anlatma ihtiyacı içindeki dikkatli ve disiplinli CIO’lara sunulmak üzere, VMware’in Haziran 2011’de aldığı Digital Fuel’e ait teknolojilere dayanan, IT Business Management Ürün takımını piyasaya sürüyor.        

Ürün takımında üç modül bulunuyor: IT Finance Manager (Bilgiişlem Finans Yöneticisi), IT Service Level Manager (Bilgiişlem Hizmet Seviyesi Yöneticisi) ve IT Vendor Manager (Bilgiişlem Tedarikçi Yöneticisi).  Birlikte, çok sayıda finans kaynağından gelen verileri bir araya getiriyor ve bilgiişlem sermaye, işletme ve hizmet harcamalarına anlamlı ölçümler ve raporlarla tek bir pencereden bakış sağlamak üzere matematiksel analizler ve modellemeler uyguluyorlar. IT Business Management ürün takımı, CIO’ların işletme ihtiyaçlarına tamamen uygun bilgiişlem hizmetleri aracısı gibi çalışmalarına yönelik olarak maliyet, risk, performans ve uygunluk temelinde bilgiye dayalı kaynak kullanımı kararları alabilmesini sağlayacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu