Vodafone’a pazarlamacı Genel Müdür

Internet üzerinde yayın yapan çeşitli haber kanallarına göre Vodafone Türkiye’nin Genel Müdürü Aralık ayı içerisinde açıklanacak. Gazeteport’un haberine göre Vodafone’un yeni Genel Müdürü halen Danone Tikveşli Genel Müdürlüğü görevini yürüten Serpil Timuray.

Kariyer hayatına 1991 yılında Procter&Gamble Türkiye Pazarlama Departmanı’nda başlalayan Serpil Timuray sırasıyla, deterjan kategorisinde marka müdür yardımcılığı, şirketin kozmetik&parfümeri işinin Türkiye’de kurulmasında marka müdürlüğü, ardından Pantene Pro-V marka müdürlüğü görevlerini yürüttü. 1997 yılında, P&G-Eczacıbaşı ortaklığındaki Sanipak A.Ş.’nin İcra Kurulu üyesi ve pazarlama müdürü olarak atandı, aynı zamanda “P&G Avrupa Kağıt Kategorisi Stratejik Takımı” ve “Dünya Kağıt Pazarını Geliştirme Takımı”nda uluslararası görev aldı. Ocak’99’da, Sanipak şirketinin yüzde 100 hisselerinin P&G tarafından satın alımını takiben, P&G Türkiye’nin İcra Kurulu’na kağıt kategorisi pazarlama müdürü olarak dahil oldu.

Timuray, halen SETBİR (Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Derneği) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, YASED üyesi ve TÜSIAD üyesidir. 2003-2005 döneminde ECR Türkiye (ECR Europe üyesi) eş-başkanlığını yürüttü. 2003 yılında Dünya Yayın Grubu tarafından “Gıda ve İçecek Sektörü’nün En Başarılı İş Kadını” ödülüne layık görülen Timuray, Üsküdar Amerikan Lisesi, ABD North Carolina Asheville High School ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu . Evli ve bir çocuk annesi olan Timuray Genel Müdürlük koltuğuna oturduktan bir ay sonra doğum iznine çıkıp, doğumdan bir ay sonra da görevi başına dönmüştü. .

Vodafone Türkiye yetkililerinden Esin Sirel Ongun CeBIT Bilişim Fuarı sırasındaki bir konferansta üstüne basarak söylediği üzere “Vodafone estetiğe öenem veren bir şirket”. Yeni genel müdür arayışında bu öncelik ağır basmış olacak ki Türkye’de GSM sektörüne ayak basacak olan ilk kadın CEO’nun atamasını da gerçekleştirmiş olacaklar.

Onun dışında Türkiye’ye geldikleri günden itibaren pazarlama ve iletişim alanındaki eksikliklerini hisseden Vodafone yöneticileri özellikle e-posta iletişimi ile ön plana çıkan, pazarlama uzmanı bir yöneticiyi atarak bu eksikliklerini gidermek istiyor gibi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.