Ana sayfa BT Gündem Vodafone, anavatanında en kötü hizmet veren operatör

Vodafone, anavatanında en kötü hizmet veren operatör

404
0

İngiltere’de teknolojiden finansa pek çok alanda kullanıcı anketleri gerçekleştiren ‘Which?’ isimli anket şirketinin Mobil Operatörler anketinde, Vodafone ülkenin en kötü hizmet veren operatörü seçildi.Which isimli anket şirketinin bu yıl yedincisini düzenlediği ankette, Vodafone, tüketiciler tarafından en az beğenilen ve ülkenin en kötü hizmet veren operatörü olarak tescillendi. 3,683 kişi üzerinden gerçekleştirilen ankette, aralarında O2, EE ve Three gibi ülkenin en büyük 13 operatörün değerlendirilmesi istenildi.Vodafone, yüzde 49 beğeni skoru ile toplamda en kötü performansı sergileyen şirket oldu. 6 Vodafone abonesiden birisi (%16), ankette, Vodafone aile üyelerine veya arkadaşlarına tavsiye etmeyeceklerini belirtirken 7 aboneden birisi ise (%15) faturalardan şikayetçi. Anket katılımcıları, Vodafone’un beklenmedik derecede fahiş fatura yolladığını veya faturalarda hata yapıldığını iddia etti. Vodafone’un hizmet şebekesi ise %11 beğeni ile hem Vodafone hizmetleri arasında en fazla şikayet edilen unsur oldu hem de tüm operatörler arasında en kötü hizmet şebekesi olarak belirtildi.
Ankette, en iyi sonucu alan operatör ise Three oldu.
Vodafone, sonuçlara inanamadı
BBC’nin yayımladığı habere göre, Vodafone yetkilileri Which? anketinde ortaya çıkan sonuçlara inanamadı. Vodafone tarafından yapılan açıklamada, anket sonuçlarının, kendileri tarafından bağımsız denetim kuruluşlarına yaptırılmış olan anket sonuçlarıyla örtüşmediğinin, kendi yaptırdıkları anketlerde, müşteri memnuniyet skorunun geçtiğimiz yıla oranla 13 puan yükselerek, tüm zamanların en iyi memnuniyet seviyesine ulaştığını iddia etti.
Ancak, İngiltere’nin denetleyici ve düzenleyici kurumu Ofcom (İngiliz BTK’sı denilebilir) tarafından geçtiğimiz hafta yapılan açıklamada, Vodafone’un yalan beyanda bulunduğu ortaya çıkıyor. Ofcom’un açıkladığı rakamlara göre BT ve Vodafone, mobil operatörler arasında tüketicinin en fazla şikayet ettiği şirketler.
Konuyla ilgili olarak Which? anket sonuçlarına bu linkten ulaşabilirsiniz.
İlgililer Ofcom’un 2017 son üç aylık raporunu da okuyabilir.