Vodafone’da bir uluslararası görev daha

Vodafone Türkiye Hukuk, Sözleşmeler ve Kurumsal Güvenlikten Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karaçay, bu görevine ek olarak 1 Eylül 2012 tarihi itibariyle Vodafone Global Hukuk Liderlik Takımı’na atandı.

10 kişiden oluşan Vodafone Global Hukuk Liderlik Takımı’nın sorumlulukları arasında, Vodafone’nun global olarak hukuki risklerin belirlenmesi ve yönetimi, global anlamda hukuk stratejisinin oluşturulması, uygulanması ve koordinasyonu, ortak hukuk kültürünün ve çalışma metodolojisinin oluşturulması ve uygulanması, hukuk ekiplerinin transformasyonu bulunuyor.

Karaçay ayrıca, bu yeni görevi ile birlikte Türkiye dışında belirlenecek bir kısım Vodafone operasyonlarının hukuk ekiplerine de Merkez Liderliği görevini yürütürken, Vodafone Türkiye’deki mevcut görev ve sorumluluklarına da devam edecek.

Kariyerine 1985 yılında serbest avukat olarak başlayan Karaçay, daha sonra bankacılık, sanayi, turizm  gibi sektörlerde Hukuk Baş  Müşaviri, İcra Kurulu Üyesi gibi pozisyonlarda görev aldıktan sonra, 2006 yılında Vodafone Türkiye ailesine katıldı.

Vodafone Grubu’nun stratejilerine paralel şekilde Vodafone Türkiye Hukuk Departmanı’nın yeniden yapılanması sürecine liderlik eden Karaçay, Kurumsal Güvenlik, İş sürekliliği, Bilgi Güvenliği ve Sözleşme Yönetimi birimlerini de kurarak, departmanı stratejik açıdan güçlendirdi.

Vodafone Türkiye’nin ticari yatırımlarının yanında sosyal sorumluluk faaliyetlerinin de hukuk ekseninde yönetiminden sorumlu Karaçay, dünya genelindeki 27 Vodafone Vakfı’ndan biri olan Türkiye Vodafone Vakfı’nın kurucusu ve Vakfın Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ile Mütevelli Heyeti Üyeliği görevlerini yürüttü. Karaçay, halen Türkiye Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti ve Denetim Kurulu Üyeliği‘nin yanı sıra  çeşitli sivil toplum örgütlerinde aktif olarak varlık gösteriyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.