Vodafone’dan sağlık hizmeti

Vodafone, bu uygulamaların ilk açılımını, sağlık sektörünün önde gelen kurumlarından Medline Acil Sağlık işbirliği ile hayata geçiriyor. “Uzaktan Hastalık Takibi” hizmeti hastaların Vodafone’un güçlü mobil iletişim altyapısından yararlanarak en güncel sağlık verilerini anında doktorlarıyla paylaşmalarına olanak veriyor.  Bu uygulama diyabet ve yüksek tansiyon gibi kronik sağlık sorunlarıyla mücadele eden hastaların yaşam kalitesinde önemli bir iyileşme sağlayacak.

 

Uzaktan Hastalık Takibi hizmeti Vodafone Türkiye’nin sunduğu mobil sağlık uygulamalarının ilk örneğini oluşturuyor. Bu projeyi sağlığın değişik alanlarındaki gelişmiş mobil uygulamalar izleyecek.

 

“Uzaktan Hastalık Takibi” hizmetiyle kronik hastalıkların takibi kolaylaşacak, yaşam kalitesi yükselecek!

 

Kayıtsız şartsız müşteri memnuniyeti odaklı stratejisi doğrultusunda abonelerini farklı alanlarda pek çok yenilik ile buluşturan Vodafone, Medline Acil Sağlık Yardım işbirliği ile hayata geçirdiği “Uzaktan Hastalık Takibi” ile sağlık sektöründe geniş kullanım imkanı bulacak bir uygulamaya imza atmaya hazırlanıyor. Mobil iletişim teknolojileri aracılığıyla diyabet ve tansiyon hastaları ile doktorlarının mekândan bağımsız şekilde iletişim kurmalarına olanak sağlayan bu proje ile hastaların yaşam kalitesinde iyileşme sağlanırken, sağlık maliyetleri de azaltılıyor. Proje, diyabet ve yüksek tansiyon gibi kronik sağlık sorunlarında verilen hizmetin kalitesini yükseltecek.

 

Vodafone ile Medline Acil Sağlık işbirliğiyle hayata geçirilen Uzaktan Hastalık Takibi, hastaların gün içinde kendi şeker veya tansiyon cihazlarıyla ölçtükleri değerleri cep telefonları üzerinden Medline Alarm Merkezi’ndeki doktorlara ulaştırmalarını mümkün kılıyor. Medline, ölçüm değeri standart değerin altında veya üstünde gelen hastalarla hızlıca irtibata geçerek gerekli yönlendirmeleri yapıyor; acil ve hayati durumlarda üyelerin bulunduğu lokasyona ambulans ve ekip sevk ediyor.

 

Proje kapsamında, hizmete kayıt olurken belirtilen zamanlarda ölçüm değerlerini iletmeyen hastaların takibi de sağlanıyor. Bu üyelere ilk etapta iki adet hatırlatma SMS’i gönderiliyor. Hastanın SMS uyarısına karşılık ölçüm değerini göndermemesi durumunda ise doktorlar bizzat hastayla ya da yakınıyla iletişime geçerek gereken desteği sağlıyor.  Periyodik hastane ziyaretleri ve doktor randevularının cep telefonu üzerinden yapılabilmesi hastalara kontrollerini düzenli devam ettirebilmeleri için büyük kolaylık sunuyor. Anlık kontroller hastaların yaşam kalitesinin yükselmesine katkıda bulunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu