Vodafone’dan Silikon vadisine AR-GE merkezi

Vodafone bir ilke imza atarak, ABD Kaliforniya’daki ünlü Silikon Vadisi’nde entegre Ar-Ge merkezi Vodafone Xone’u hizmete soktu. 30’dan fazla ülkede faaliyet göstererek 382 milyon müşteriye hizmet veren Vodafone, Vodafone Xone™ programı kapsamında, ABD’li teknoloji şirketlerinin konsept kanıtı testlerini Vodafone’un global ağı içerisinde hızlı bir şekilde yürütmesine yardımcı olacak. Vodafone Xone’da bu kuruluşlara teknik deneyim, potansiyel finansal yardım ve lojistik destek sağlanacak.  
Teknoloji desteklenecek, yenilikçi ürün ve hizmetler geliştirilecek
Vodafone’un Silikon Vadisi’ndeki ilk entegre mobil AR-GE merkezi olan Vodafone Xone™ ile teknoloji geliştiren kuruluşlar desteklenirken, Vodafone’un global müşteri tabanına yönelik yenilikçi ürünler ve hizmetler ortaya çıkacak. Merkez’de yeni kurulan teknoloji şirketleri, AR-GE laboratuarları, üniversiteler ve girişim sermayesi portföylerine yönelik inovatif teknolojilerin tanımlanması ve nitelendirilmesi amaçlanıyor. Bu çerçevede Vodafone Xone ekibi, programa yeni teknolojilerin kazandırılmasını hedefleyen seminerler, girişimler ve çeşitli işbirlikleri içeren etkinlikler düzenleyecek.  
İş geliştirme, şebeke ve cihaz mimarisi, tüketici elektronik ürünleri, ödeme ve faturalandırma mekanizmaları, veri analitiği ve içerik sağlama konularında zengin bir deneyime sahip olan profesyonel Vodafone Xone™ ekibi, seçilen şirketlere gerekli ticari geribildirimlerde bulunuyor. Vodafone Xone içerisinde bulunan tesis ofislerinden ve test alanından aynı anda 24 şirket yararlanabiliyor.

Vodafone’un global şebekelerine paralel olarak yapılandırılan ve test çözümleri için son derece korumalı ve güvenli bir ortam sunan Vodafone Xone’da, 2G/3G/LTE telsiz ve bir İnternet Protokolü (IP) ağı ile birlikte, IP hizmet çerçevesi IP Multimedya Sistemi’ne erişim bulunuyor. Vodafone’un Avrupa şebekelerine bağlı çalışan Vodafone Xone™, şirketlere sağladığı ek işbirliği kaynaklarının yanı sıra, aynı zamanda Verzion’un San Francisco ve Waltham, Massachusetts İnovasyon Merkezleri ile de yakın ilişki içerisinde çalışıyor. Böylece Vodafone ve Verizon Wireless tarafından ortaklaşa kullanılan ve Verizon Wireless’ın geliştirdiği yeni nesil platform 4G LTE ağına seçkin şirketler için erişim sağlanıyor.
Vodafone Xone™’da tüm bunların yanında, Vodafone Grubu’nun kurumsal girişim sermaye kolu olan Vodafone Ventures aracılığıyla, yeni kurulumlara yönelik stratejik yatırım seçenekleri de kapsamlı olarak değerlendiriliyor.  
Vodafone fırsatları erişilir kılıyor!
Vodafone Grubu Araştırma ve Geliştirme Direktörü Siavash Alamouti, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Vodafone Xone™, Silikon Vadisi’ndeki tüm fırsatları, 30’dan fazla ülke ve 382 milyonun üzerindeki müşterimiz için erişilebilir kılıyor. Vadinin sunduğu yenilikçi çözümlerle birlikte ölçeğimizi ve global deneyimimizi geniş müşteri tabanımızla paylaşmaya yönelik bu fırsat, bizim için son derece heyecan verici” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.