Vodafone iletişimin önündeki engelleri kaldırıyor

Vodafone Grubu’nun AGE Platform ve European Disability Forum işbirliğiyle düzenlediği Vodafone Foundation Smart Accessibility Awards, Brüksel’de düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu. Bu sene sosyal katılım, bağımsız yaşam, mobilite ve refah olmak üzere 4 kategoride hayata geçirilen Vodafone Smart Accessibility Awards’un kazananları, toplamda 200.000 Euro’luk ödülü paylaştı. Önümüzdeki yıl yarışmaya Türkiye’den de katılmak mümkün olacak.

Vodafone Foundation Smart Accessibility Awards, akıllı telefonların ve mobil internetin gücünü engelli ve yaşlı bireylere fayda sağlamak üzere kullanma konusunda yaratıcılık, vizyon ve sosyal bağlılığa sahip girişimcileri ödüllendiriyor. Yarışma, engelli bireylerin ve yaşlıların toplumda daha aktif ve bağımsız bir rol oynamasına yardımcı olacak akıllı telefon uygulamalarını ve girişimcileri teşvik ediyor.

Bu yıl ilk kez hayata geçirilen Vodafone Foundation Smart Accessibility Awards’ın ödül töreni Vodafone Grup CEO’su Vittorio Colao’nun ve Dijital Gündem’den Sorumlu  Avrupa Komisyon Üyesi Neelie Kroes’in katılımıyla gerçekleşti.

Vittorio Colao: “İletişimin önündeki engelleri kaldırmak için çalışıyoruz”

Vodafone Grup CEO’su Vittorio Colao, ödül töreninde yaptığı açıklamada, mobil iletişim sektöründe sahip oldukları olanakları, toplumun tüm kesimlerinin hayata aktif şekilde katılımını sağlamak üzere seferber ettiklerini belirtirken, akıllı telefon devrimini mümkün olduğunca fazla birey için erişilebilir kılmak ve iletişimin önündeki engelleri kaldırmak üzere çalıştıklarını ifade etti.  

Colao, sözlerine şöyle devam etti: “Vodafone olarak faaliyette bulunduğumuz ülkelere ve toplumlara olan bağlılığımızı, ticari alanda sağladığımız başarıların yanı sıra, kurumsal sosyal sorumluluk bilincimizle de gösteriyoruz. ‘Dışarıda bırakılanlara ulaşma’ ilkemiz doğrultusunda engelli bireylerin topluma kazandırılması ve sosyal hayatın aktif birer üyesi olarak potansiyellerini en iyi şekilde değerlendirmeleri için çalışıyoruz.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu