Vodafone Türkiye’de abone sayısı 22,6 milyona ulaştı

Vodafone Türkiye  Nisan-Eylül 2016 dönemine ait mali yılının ilk yarısında servis gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17,5 artırdı. Vodafone’un geliri 4 milyar liraya ulaştı.

Şirketin, 2016-17 mali yılının ilk yarısında Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kâr’ı (FAVÖK) geçen yılın aynı dönemine göre % 30* artışla bugüne kadarki en yüksek yarıyıl seviyesi olan 1,1 milyar TL’ye yükseldi.

Abone sayısında rekor

Vodafone Türkiye’nin toplam abone sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre 1 milyon net abone artışı ile rekor seviye olan 22,6 milyona yükseldi. Şirket geçtiğimiz çeyrek abone sayısını 200 bini faturalı, 6 bini de ön ödemeli olmak üzere 206 bin artırdı. Vodafone Türkiye’nin abone başına ortalama geliri (ARPU) 28,1 TL’ye yükselirken, faturalı hatlarda bu rakam 43 TL ve ön ödemeli hatlarda ise 15.5 TL olarak gerçekleşti.

Vodafone Türkiye’nin abone bazındaki akıllı cihaz penetrasyonu, 2016-17 mali yılının ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre 17 puan artışla yüzde  70’lik seviyeye yükseldi. 1 Nisan 2016’da lanse edilen 4.5G’nin etkisiyle Vodafone Türkiye’nin veri gelirleri ilk yarıyılda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 50 artarak rekor seviyeye ulaştı. Aynı dönemde abonelerin toplam veri kullanımı da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 116 artışla 174 bin terabayta yükseldi.

Sabit genişbant aboneleri 2,5 katına çıktı

Öte yandan Vodafone Türkiye’nin sabit genişbantta hızlı büyümesi de devam etti. Son bir senede 282 bin net abone artışı ile sabit genişbant abone sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 2,5 katına çıkarak 465 bine ulaştı. Şirketin sabit hizmetlerden elde ettiği servis gelirleri ise 2016-17 mali yılının ilk yarısında geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde  67 arttı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.