Vodafone Türkiye’de gelen, gideni aratır mı?

Alexandre Froment Curtil, Ocak 2018''de Vodafone CEO'su olduğunda 231 milyon Euro olan ciroyu, yönettiği iki sene boyunca yüzde 50'ye yakın oranda büyüterek 361 milyon Euro seviyesine ulaştırdı.

Önümüzdeki haftadan itibaren, Vodafone Türkiye’nin yeni CEO’su Curtil göreve başlıyor. Mısır’dan gelen Alexandre Froment Curtil, Vodafone Türkiye’de ne yapabilir? Bırakalım, ciro ve abone performansları söylesin. 

Vodafone Group’un aldığı karar doğrultusunda Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan, 1 Kasım’dan geçerli olmak üzere Vodafone İspanya CEO’luk görevine getirilecek,1 Kasım’dan itibaren Vodafone Türkiye operasyonunu ise halen Mısır CEO’su olarak görev yapan Alexandre Froment Curtil yönetecek.

Daha önce Macaristan ve Mısır operasyonlarında CEO olarak görev yapan Curtil ile Türkiye eski CEO’su Deegan’ın, aynı dönnem içerisinde yönettikleri Mısır ve Türkiye operasyonlarının abone sayıları ve elde ettikleri cirolar iki yöneticinin performansını ortaya koyuyor.

Vodafone Mısr, son iki yılda gelirlerini Euro bazında artırırken, Vodafone Türkiye gelirlerinde son dört çeyrektir düşüş var.
Vddafone Türkiye CEO’su Alexandre Froment Curtil

Alexandre Froment Curtil, Ocak 2018”de Vodafone CEO’su olduğunda 231 milyon Euro olan ciroyu, yönettiği iki sene boyunca yüzde 50’ye yakın oranda büyüterek 361 milyon Euro seviyesine ulaştırdı. Aynı dönemde Colman Deegan yönetimindeki Vodafone Türkiye gelirleri ise 491 milyon Euro’dan 430 milyon Euro’ya kadar geriledi.

Türkiye’nin yaklaşık iki katı abonesi olan Vodafone Mısır’da abone kaybı sürüyor.

Vodafone İspanya’ya transfer olan Colman Deegan

Abone performansına bakılacak olursa, Vodafone Mısır’ın 44 milyondan başlayan abone sayısı bu dönemde 40 milyonun altına gerilemiş durumda. Deegan yönetimindeki Vodafonne Türkiye’nin abone sayısı ise bu dönemde neredeyse sabit kalarak 23.2 milyondan 23.6 milyona yükseldi.

 

 

Vodafone Türkiye’ye Mısır CEO’su Curtil geliyor

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu