Vodafone Türkiye’den bir yılda 20 kritik isim ayrıldı

Vodafone Türkiye’de son 1 yıl içerisinde 59 imza yetkilisinden 12’si,  18 birim müdüründen de 8’i  mevcut görevinden ayrıldı. Vodafone Türkiye’de Gökhan Öğüt’ün yerine Eylül 2016’da CEO’luk görevine getirilen Colman Martin Deegan’ın yönetiminde, son bir yılda kritik görevlerde bulunan 20 orta ve üst düzey yetkili şirket ile yollarını ayırdı veya görev değiştirdi.Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlanan belgelere göre Colman Deegan, göreve geldikten sonra Vodafone Türkiye Yönetim Kurulu’nun 26 Ekim 2016 tarih ve 162 numaralı kararı ile “Şirket İç Yönergesi” yayımlanmış ve şirkette 18 ayrı müdürlük oluşturulmuştu.
1 yılda 18 müdürden 8’i değişti
18 Nisan 2017 tarihli ve 170 sayılı yönetim kurulu kararı ile 18 müdürlüğü yöneten isimlerden
Güney Marmara ve Batı Karadeniz Teknik Bölge Müdürü Fikret Meral,
İstanbul Avrupa ve Trakya Teknik Bölge Müdürü Adem Özdemir,
Güney ve Doğu Anadolu Teknik Bölge Müdürü Süleyman Şahin,
İçerik Servisleri ve Kanallar Müdürü Öznür Güngör Eren
ve İş Süreçleri ve Müşteri Öncelikli Servisler Yönetimi Müdürü Burak Turan‘ın yerlerine yeni isimler atandı.
Yine Vodafone Türkiye’nin 15 Ağustos 2017 tarihli ve 173 sayılı Yönetim Kurulu kararı ile
Kamu Cevap Servisi Yetkilisi Gürbüz Abay,
Teknoloji Güvenliği Müdürü Aydın Ömer Köker
ve Risk İzleme Müdürü Ali Akyuva‘nın da yerlerine yeni isimler atandı. Bu isimlerin bazıları yeni birimlerde görevlendirildi.
12 kişinin imza yetkilerine iptal
Bunun yanında, 28 Ekim 2016 tarihli ve 163 sayılı yönetim kurulu kararı ile çeşitli yetkilerle, şirketi temsil etmekle görevlendirilmiş 59 kişiden 12’sinin de imza yetkileri, işten ayrılması sonucunda iptal edildi.
Vodafone Türkiye’nin 10 Ocak 2017 tarihli ve Yönetim Kurulu Kararı’yla Rajarshi Maji Chowdhury, Fatih Uysal ve Engin Yaşar’ın, 27 Mart 2017 tarihli ve 169 sayılı Yönetim Kurulu Kararı’yla Ahmet Ender Buruk ve Ender Emre Kanaat’e verilen imza yetkileri iptal edildi. Bu kararları takiben sırasıyla 18 Nisan 2017 ve 15 Ağustos 2017 tarihli yönetim kurulu kararlarıya
Gizem Keçeci, Zülal Dilek, Oana Iuliana Bontea, Ebru Duman, Derya Sontur, Abdülkadir Üçüncü ve Pelin Soner Erten’in imza yetkileri de iptal edilerek toplam imza yetkisi iptal edilen yönetici sayısı 12’ye yükseldi.
İmza yetkisine sahip 12 kişinin ve 8 birim müdürünün görevden ayrılmasıyla, Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlanan kararlara göre, Vodafone Türkiye’de, son bir yıl içerisinde görevden ayrılan kritik isim sayısı 20’ye ulaştı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.