Walt Disney’in yeni kahramanları Türkiye’de yaratılacak

Netron Institute of Technology yeni pro-akademik programını 31 Ağustos 2004 tarihi itibariyle tanıttı. Grafik tasarımı konusunda kendilerini geliştirmek isteyen adaylar tarafından tercih edilmesi beklenen sertifika programı grafik uzmanı bireyler yetiştirecek. Programı tamamlayan ve sertifikalarını almaya hak kazanan adaylar, yurtiçi ve yurtdışında birçok tasarım firmasında, hatta Walt Disney ve Pixar Animation Studios firmasında çalışma fırsatını yakalayabilecekler.Netron Institute of Technology tarafından sunulan ‘Yaratıcı Görsel Tasarım Sertifikası Programı ile ülkemizdeki görsel tasarım uzmanı açığının kapatılması planlanıyor. Program, Netron Institute of Technology eğitmenlerinin dışında alanında uzman ve deneyimli birçok ismin ve reklam ajansı profesyonelinin de katılımlarıyla gerçekleşecek. Eğitimlerde Dizayn Teknikleri, Fotoğraf Teknikleri, Üç Boyutlu Bilgisayar Grafikleri, Video Editting gibi konularda bireyler yetiştirilecek.

Konu ile ilgili Netron Teknnoloji Genel Müdür Yardımcısı Bülent Tekmen şunları söyledi;

“Netron Teknoloji çatısı altında yer alan Netron Institute of Technology yeni ve farklı programlar ile hızla gelişiyor. Netron sertifika programlarının içine Netron Yaratıcı Görsel Tasarım Sertifikası Programı’nı ekleyerek, sektörde grafik tasarım konusundaki eleman açığını kapatmayı hedefledik. Bu alanda eğitim almak isteyen gençlere çeşitli staj imkanları ile yeni bir alternatif kariyer imkanı yaratacağız. Verdiğimiz eğitimlerde başarılı olan adaylara çeşitli istihdam olanakları ile Walt Disney için çalışan Pixar Animation Studios firmasında çalışma imkanı sağlamaya çalışacağız. Bütün bu olanaklara sahip olmak ve Türk gençliğine farklı bir vizyon katmak bizi çok heyecanlandırıyor.”

Editöre Not;

Netron Yaratıcı Görsel Tasarım Sertifikası Programı’nda sekiz aylık eğitimi başarıyla bitirenler Netron Certified Visual Creative Designer sertifikası alabilecekler. Eğitimi tamamlayanlar Macromedia Flash Designer, Adobe Certified Expert ve Microsoft Certified Professional sertifikaları için yapılan sınavlara girmeye hak kazanıyorlar. Netron Yaratıcı Görsel Tasarım Sertifikası Programı’nın kayıtları 31 Ağustos ile 31 Eylül tarihleri arasında yapılacak ve ilk başvurular CeBIT Eurasia Bilişim Fuarı’nda başlayacak.

Netron Yaratıcı Görsel Tasarım Sertifikası Programı’nın peşin fiyatı 5 Milyar 850 Milyon. İngilizce Seviyesi intermediate’in altındaki kişiler iki aylık bir İngilizce kursuna da katılabiliyor.

Eğitim üç farklı programda verilecek:
Hafta içi gündüz : 09.00-14.00
Hafta içi akşam : 19.00-22.00
Hafta sonu : 10.00-17.00

Eğitim programı;

Introduction to Visual Culture
Visual Perception
Photography Techniques
Digital Vector Graphics
Adobe Photoshop
Introduction to Multimedia Design
Introduction to Web Design
Java for non Programmers
Macromedia Dreamweaver
Macromedia Fireworks MX
Macromedia Freehand
Macromedia Flash
Macromedia Coldfusion
Creating Web Graphics with PSP
3D Computer Graphics
3D Computer Animation
Video Imaging Tecniques
Multimedia Production Workshop
Legal Issues for Web designers

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.