Ana sayfa BT Gündem Web sitenizi “Sahiplen”in!

Web sitenizi “Sahiplen”in!

87
0

Sahiplen.com’un sunduğu çözüm ile bilgisayar ortamındaki her türlü veri, kolayca sahipleniliyor. Formatı ve boyutu ne olursa olsun tüm web sitesi içerikleriniz, T.C. 5070 sayılı kanuna göre geçerliliği olan zaman damgası ile onaylanıyor ve o içerik üzerindeki hakkınız sahiplen.com’un çözümü ile yasal olarak koruma altına alınıyor. Web sitesi sahiplerini notere gitme zahmetinden kurtaran sahiplen.com’un zaman damgası kontörleri, kredi kartı ve TurkcellMobilÖdeme sistemi ile satın alınabiliyor.

Web sitesi sahibi kurum ve kişilerin en büyük sorunu olan site içeriklerinin başkaları tarafından kopyalanıp kullanılmasına engel olmak, sahiplen.com’un çözümleri arasında yer alıyor. Sahiplen.com Kurucusu ve Genel Müdürü Barış Ciner, “İçinde bulunduğumuz şartlarda, üreten insanların emek kaybının çok fazla olduğunu ve bu durumun da duyarlı insanların yaratıcılığını olumsuz etkilediğini biliyoruz. “sahiplen.com” ‘un sağlayacağı bu bilinçle, insanlar ürettikleri eserleri ve web sitesi içeriklerini kolaylıkla sahiplenecek ve bu sayede yaratılan her eserin değerini daha kolay bulmasını sağlayacaklar.” diyor. Ciner ayrıca, teknolojik gelişmelerin geldiği nokta ve yakın geçmişte yürürlüğe giren 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu’nun yaptırım gücü ile artık web sitesi ve eser sahiplerinin geleneksel yöntemlerden olan Noter yerine daha pratik ve ekonomik çözümler aradığına dikkat çekiyor.

Sahiplen.com uygulaması web tabanlı çalıştığı için, kullanıcıların bilgisayarına herhangi bir program yüklemesi gerekmiyor. İnternet Bankacılığında olduğu gibi, kullanıcı adı ve şifre ile, sisteme istenilen her yerden erişebiliyor ve zaman damgası kontörleriyle eser ve web sitesi içerik onay işlemleri tek tıkla ve 7/24 yapılabiliyor. “sahiplen.com” sitesine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıktan sonra, zaman damgası ile onay işlemi yaparken öncelikle onaylamak istediğiniz orijinal dosyayı bilgisayarınızda seçmeniz gerekiyor. Daha sonra o dosyaya zaman damgası kontörü ile onay işlemi gerçekleştiriliyor. İşlemin sonucunda damgalanmış yeni dosyayı verilen linkten bilgisayarınıza kaydetmeniz ve gerektiğinde yetkili mercilere delil olarak sunabilmeniz için zaman damgalı dosyayı orijinal dosya ile birlikte saklamanız gerekiyor.