Ana sayfa BT Gündem Web sitesi sorununa “pratik” çözüm!..

Web sitesi sorununa “pratik” çözüm!..

111
0

DNA Internet Çözümleri tarafından geliştirilen, her ölçekte işletme ve kurumun web sitesini mevcut insan kaynakları ile hazırlamasına imkan tanıyan Sitepratik hizmet vermeye başladı. Kurumların web sitesi ihtiyaçlarına her yönü ile cevap vermeyi amaçlayan Sitepratik çözümü, self servis web sitesi tasarımı ve gelişmiş güncelleme özelliklerinin yanı sıra Internet alan adı, e-posta ve web sitesi barındırma hizmetlerini de bütünleşik olarak sunuyor. Sitepratik ile web tasarımı için büyük paralar harcamak, tasarımcı firmaların kaprislerine katlanmak, site güncellemesi için günlerce beklemek zorunda olmak geçmişte kalıyor.Bir içerik yönetim sistemi olan Sitepratik, üyelerin hiçbir teknik ve tasarım bilgisine ihtiyaç duymadan, kendi kurumlarının web sitelerini tasarımından içeriğine kadar özgün biçimde hazırlamalarına ve güncellemelerine imkan tanıyor. Sitepratik Giriş veya Sitepratik Kurumsal paketlerinden birini satın alarak sisteme üye olan kullanıcı, hiç beklemeden Sitepratik İçerik Yönetim Sistemi’ne giriş yaparak web sitesini oluşturmaya başlıyor.

Kendi web sitenizi kendiniz hazırlayın
Sistem içerisinde hızlı başlangıç yapmayı sağlayan sayfa düzenleri ve binlerce tasarım stili hazır bulunuyor ancak kullanıcı tasarımda kesinlikle şablonlarla kısıtlanmıyor. Sitepratik kullanıcısı logodan sayfa yerleşim düzenine, renklerden kullanılacak görsel ve tasarım stillerine kadar her öğeyi istediği gibi düzenleyebiliyor ve tüm bunlar için herhangi bir grafik yazılımına veya programlama bilgisine ihtiyaç duymuyor. Tek ihtiyacı olan şey, internete bağlı bir bilgisayar.

Kullanıcı, web sitesindeki menü ve alt menü başlıklarını sistem üzerinden giriyor ve istediği zaman değiştirebiliyor. Ana sayfasında ve diğer tüm sayfalarında yer alacak içeriği de kısıtlama olmaksızın yine Sitepratik üzerinden giriyor. Site içi arama, siteyi tavsiye et, e-posta listesi, hızlı anket, döviz kurları, hava durumu, haberler, ziyaretçi sayacı, forum, alışveriş sepeti, site üyeliği ve bunun gibi birçok hazır modül arasından sitede yer almasını istediği modülleri sürükle-bırak tekniği ile yerleştiriyor, arzu ederse kendine özel modüller hazırlayabiliyor. Alt sayfalar için de ister ürünler, haber arşivi, iş başvurusu ve iletişim gibi hazır formlar, basın odası, resim kataloğu, kurumsal anketler, doküman ve dosya arşivi, şifreli dosyalar gibi hazır sayfaları kullanabiliyor, isterse de kendisi Internet tarayıcı üzerinde beliren kelime işlemci pratikliğindeki sayfa editörü ile sayfalarını özgürce hazırlayabiliyor. Ürün sipariş modülü ise Internet’i kazanca çevirmenize imkan sağlıyor.

Gelişmiş e-pazarlama ve raporlama araçları
E-posta listesine e-bülten gönderme, web sitesinde yayınlanacak banner reklamlarının yönetimi, üye yönetimi ve forum yönetimi gibi çeşitli entegre e-pazarlama araçları da barındıran Sitepratik, gelişmiş raporlama özelliklerine sahip. Sitepratik’in yönetim arayüzünde bulunan raporlama özelliği ile gelişmiş ziyaretçi raporlarının yanı sıra hangi arama motorunun siteyi ne zaman ve kaç kez ziyaret ettiği de takip edilebiliyor.

Sitepratik Giriş ve Kurumsal olmak üzere iki farklı paket olarak sunuluyor. Küçük ölçekli kurumlar ve bireysel kullanıcılar için tasarlanan Sitepratik Giriş Paketi internet alan adı, DNS ve web sitesi barındırma ile e-posta hizmetlerinin yanı sıra Sitepratik içerik yönetim sistemini kapsıyor. KOBİ ve üzeri işletmeler ile kamu kurumlarını hedefleyen Sitepratik Kurumsal Paketi ise Giriş Paketi’ne göre daha fazla barındırma alanı, sınırsız sayfa kapasitesi ve daha gelişmiş içerik yönetim özellikleri ile daha gelişmiş hazır modüllere sahip.

5 yıllık deneyimin paketlenmiş hali
Sitepratik’in, her ölçekte kurumun tüm web tasarım, yayınlama ve güncelleme ihtiyaçlarını karşılayacak yetenekte olduğunu söyleyen DNA Internet Çözümleri Genel Müdür’ü Serkan Durusoy, ürünlerine çok güvendiklerini belirterek “DNA, 5 yıldır büyük ölçekli kurumlara otomasyon ve kurumsal yazılım uygulamaları, e-iş sistemleri ve web tabanlı içerik yönetim sistemi çözümleri sunuyor. Bu birikimden her ölçekteki kurumun ekonomik ve zahmetsizce faydalanmasını istedik ve ortaya Sitepratik çıktı. Sitepratik tamamen platform bağımsız bir çözüm ve hiçbir altyapı yatırımı gerektirmiyor. Kullanıcının internete bağlı bir bilgisayarı olması, web sitesini tasarlaması, güncellemesi, yönetmesi ve tasarımını da içerikleri tekrar hazırlamadan istediği zaman değiştirebilmesi için yeterli.” şeklinde konuştu.

Piyasada çok sayıda hazır web sitesi çözümü olduğunu söyleyen Durusoy, “Sitepratik piyasadaki diğer çözümlere oranla çok daha profesyonel, çok daha kolay kullanılabilen, üstün yeteneklere sahip ve kesinlikle çok daha sağlam bir çözüm. Tüm bunların ötesinde Sitepratik, hiçbir programlama ve tasarım tecrübesi olmayan kişiler için bile kolayca web sitesi hazırlamalarına imkan tanırken, programlama bilgisine sahip kişilere de web sitesinin kaynak koduna yine Internet tarayıcı üzerinden müdahale ederek onlara hayal güçlerinin sınırlarını zorlamaya imkan verecek kadar da esnek bir yapıda. Internet, 7/24 yaşayan ve iş yapılan bir pazar ortamı. Sitepratik ile hazırlanan web sitesi, kuruma prestij sağlamanın yanında interneti kullanarak buradan kazanç elde etmelerine de imkan sunuyor.” dedi.
Türkiye çapına yayılmış bayi kanalı ve önde gelen e-ticaret portalları üzerinden satılan bir yıllık Sitepratik Giriş Paketi aboneliği 99 YTL + KDV, bir yıllık Sitepretik Kurumsal Paketi aboneliği ise 299 YTL + KDV. Sitepratik aboneliği, internet alan adı, web sitesi barındırma ve yönetim hizmeti ile e-posta servisinin yanı sıra bilgisayar bilgisi en düşük seviyedeki kullanıcının bile rahatlıkla anlayabileceği bir dille yazılmış Sitepratik Kullanım Kılavuzu’nu içeriyor. Kullanıcılar abonelik süresince, yönetim panelinde yer alan on-line çağrı masası üzerinden tüm sorularını ve taleplerini de iletebiliyor ve yine buradan çağrılarının sonuçlarını takip edebiliyorlar.