WebIT küresel yatırımcıları İstanbul’da ağırladı

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesinin gelişmekte olan dijital, teknoloji ve girişimcilik ekosisteminin küresel çapta tek etkinliği Webit Kongresi (www.WebitExpo.com) bugün Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Sayın Dr. Tayfun Acarer’in konuşmacı olarak katıldığı açılış töreni ile kapılarını açtı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım: “72 ülkeden 6 binden fazla kişinin katılımıyla düzenlenen Webit Kongresi, kuşkusuz Türk girişimciler için önemli fırsatlar sunuyor. Kongrenin İstanbul’da düzenlemesinin İstanbul için büyük şans, dijital ve teknoloji alanlarında faaliyet gösteren dünyadaki bütün girişimciler için de çok önemli fırsat olduğuna inanıyorum. Türkiye, üç kıtaya köprü konumunda olması, bilişimde son 10 yılda gösterdiği hızlı büyüme, ülkenin genç nüfusu ve geleceğe dönük hedefleriyle dijital dünyanın, telekomünikasyon ve inovasyonun merkezi olmaya adaydır” dedi.

BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer ise, bu yıl Webit organizasyonunun Türkiye’de yapılmasından ve katılımın yoğun olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Özellikle Bilişim Sektörünün temsilcileri ile birlikte olmak, biz Bilişimciler açısından çok daha büyük mutluluk.” dedi. Acarer, Türkiye’de Bilgi ve İletişim Teknolojileri sektörünün son yıllarda çok geliştiğini ve bu gelişme hızının artarak devam ettiğini söyleyerek, sektörde yatırımların ve AR-GE’ye yönelik çalışmaların arttığına dikkat çekti. Acarer, önümüzdeki yakın süreçte, bulut bilişim ve “Akıllı Şehir” Uygulamalarının çok hızlı gelişeceğini, “İletişim, İçerik ve Yayıncılığın” birbirinden ayrılamayacağını söyleyerek, “bu nedenle de yakın bir süreç içinde sabit ve mobil hizmetler ve bunlara ilişkin Pazar ayrımlarının ortadan kalkacağına inanıyorum” dedi.

 

e-Academy Kurul Başkanı ve Webit Kongresi Kurucusu Plamen Russev: “Türkiye’nin geniş çaplı bir ekonomi ile Avrupa ve EMEA’da önemli bir role sahip olmasını ayrıca genç ve dinamik bir nüfusu barındırmasını Webit Kongresi için Istanbul’u seçmemizin en önemli nedenleri arasında sayabiliriz. Türkiye, bölgedeki en güçlü ekonomilerden biri ve biz bu ülkede dijital dünya ve AR-GE için muazzam bir büyüme potansiyeli görüyoruz. Istanbul’un, EMEA’da dijital dünyanın merkezi olmak için büyük bir potansiyele sahip olduğuna inanıyoruz ve Webit Kongresi olarak bunu sonuna kadar destekliyoruz! Kongre, Türk iş dünyası için global anlamda genişlemek açısından yepyeni ufuklar açacak. Bu iki günlük dijital, teknolojik ve yenilik deneyimi için hazır olun” dedi.

 

Kongre, 2 gün boyunca sektörde şimdiye dek görülmemiş sayıda konuşmacının katılacağı birbirine paralel 7 konferans ve 100 saatten fazla konferans programı ile e-ticaretin yanı sıra mobil pazarlama, telekomünikasyon, girişimcilik, teknoloji, uygulama geliştirme, sosyal medya, e-pazarlama ve reklamcılık gibi birçok önemli alana yoğunlaşıyor.

 

Webit 2012, dünyanın her yerinden yaklaşık 30 milyar Euro’yu aşkın bir yatırım portföyünü temsil eden Girişim Sermayesi Fonu sahiplerini ve yatırımcıları ağırlaması açısından benzersiz bir kongre olarak öne çıkıyor. Söz konusu yatırımcıların Webit Kongresi’ne katılımı, Türk girişimci ekosistemi ve yeni fikirlerini başarılı bir iş modeline dönüştürmek üzere yatırımcı arayan şirketler için büyük bir fırsat oluşturuyor.

 

Webit 2012 bu yıl dijital, telekomünikasyon ve inovasyon alanlarındaki öncüleri, yatırımcıları, girişimcileri, hükümet temsilcilerini ve Google, Facebook, PayPal, Adobe, Yandex, IBM gibi dünya devlerinin üst düzey temsilcilerini ağırlıyor.

 

Webit 2012 katılımcıları, paralel 7 konferansa katılmak ve şirketlerini bir adım öteye taşıyabilmek amacıyla networking fırsatlarından yararlanma olanağına da sahip olacak. Bu yılki Webit Kongresine katılanlar;

 

    Telekomünikasyon Konferansı ile, önemli ve önümüzdeki dönemde daha da önem kazanması beklenen pazarlardaki telekomünikasyon şirketlerine yönelik temel konuların yanı sıra fırsatları ve bu sektördeki en önemli gündem maddelerini keşfediyor.
    Dijital Pazarlama ve İnovasyon Konferansı’nda katılımcılar, kapsamlı vaka çalışmaları ve know-how ile desteklenen yol gösterici bilgiler bulacak ve sorulara dünyaca ünlü uzmanlar tarafından yanıt verilecek panel tartışmaları sayesinde hızla değişen dijital dünyanın ve inovasyon dünyasının geleceğini öğreniyor.
    Networking alanlarında sektör liderleri ile tanışarak işlerini bir adım ileriye nasıl taşıyabileceklerini öğreniyor.
    DevCamp etkinliğinde yerel ve uluslararası uygulama geliştirici toplulukları ile bir araya gelerek mobil, web ve dijital dünyanın yeni gündemini keşfediyor.
    Geleceğin Liderleri ve Girişimcileri Konferansı’nda, günümüzdeki ve gelecekteki olası ticari ortakları ile tanışacak ve benzersiz network oluşturma fırsatlarından yararlanarak yatırımcılarla fikirlerini paylaşıyor.
    Startup Challenge sunumları ile genç girişimciler yatırımcıların önünde kendilerini tanıtma şansı buluyor.
    Sosyal medyanın ve teknolojinin davranışlarımızı nasıl etkilediğine dair önemli içgörülerin yanı sıra, perakende, e-ticaret, pazarlama ortaklığı, mobil pazarlama, e-ticaret ölçümü ve e-ticaretin olmazsa olmazı SEO alanlarının geleceğine ilişkin ipuçları sağlayacak olan e-Ticaret Konferansı’nı takip ediyor.
    Sosyal oyun, dijital pazarlama ve bulut gibi popüler konuların yanı sıra hedef kitle ile güvenilir bir şekilde nasıl ilişki kurulur ve etkileşimde bulunulur konularında ücretsiz seminerleri takip ederek kendilerini geliştirebilecek. Bu seminerler ayrıca mobil gelecek ve uygulama reklamcılığını irdeleyecek ve milyonlarca kez indirilen müthiş bir mobil uygulamanın nasıl geliştirildiğine dair içgörüler sağlıyor.
    İlk günün sonunda gerçekleştirilecek Webit Ödülleri’ni izleyecek ve Webit ziyaretçilerini eğlenceli bir gecede bir araya toplayacak olan geleneksel Webit Partisi’ne katılabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.