Ana sayfa BT Gündem Windows Vista’ya Check Point Veri Güvenliği

Windows Vista’ya Check Point Veri Güvenliği

78
0

Windows Vista’ya geçmeyi planlayan kurumlar için kesintisiz yükseltme olanağı sunan Pointsec PC 6.2, Windows 2000, XP, Microsoft Server 2003 ve popüler tablet PC platformları için de güçlü veri koruma sağlıyor. Pointsec PC ayrıca Linux tabanlı sistemler ile de kolayca entegre edilebiliyor ve platformdan bağımsız olarak, son kullanıcı açısından tamamen şeffaf bir şekilde çalışıyor. Güçlü tanılama ve ‘boot’ güvenliği seçenekleri sunan uygulama, sabit veya dinamik şifreler ile önde gelen tüm ‘token’ ve smart kart tabanlı iki faktörlü tanılama çözümlerini destekliyor.

2005 yılından bu yana veri güvenliği zaafları nedeniyle 158 milyondan fazla özel verinin ifşa edildiğini* vurgulayan Check Point Genel Müdürü Coşkun Göktan, tüm disk şifrelemenin kurumsal güvenliğin vazgeçilmez bir parçası olduğunu belirtti. Sadece boot bölmesindeki işletim sisteminin değil, bilgisayardaki tüm verilerin korunmasının ancak tüm disk şifreleme ile mümkün olabildiğini belirten Göktan, Poinsec PC’nin, kritik verilerin, en savunmasız noktada – son kullanıcı bilgisayarında – güvenliğini sağladığını ve Windows Vista desteği ile eksiksiz kapsama sunduğunu söyledi.

Kapsamlı veri güvenliği uçtan uca kurumsal güvenliğin önemli bir bileşeni. Tüm disk şifreleme, müşteri kayıtları, fikri mülkiyet gibi tüm kurumsal verileri yetkisiz 3. şahısların erişiminden koruyor.

Check Point bugün tüm dünyada çok çeşitli endüstrilerde faaliyet gösteren, farklı ölçeklerde kurumlar tarafından en yaygın olarak kullanılan, en geniş mobil platform desteği olan veri güvenliği çözümlerini sunuyor. Lider güvenlik üreticisinin Pointsec çözümleri, güçlü şifrelemeyi erişim kontrolü ile birleştirerek, dizüstü ve masa üstü bilgisayarlar, PDA’lar, akıllı telefonlar, USB diskler ve diğer taşınabilir medya üzerindeki kurumsal veriler için kapsamlı veri güvenliği sağlıyor.