Xerox’ta ilk öncelik çevre

Xerox’un, 2005 Yılı Çevre, Sağlık ve Güvenlik Raporu, firmanın hedefleri ile sürdürülebilir çevre vizyonunun aynı çizgide gittiğini gösteriyor. Xerox’un çevre dostu üretim anlayışı, firmanın hedeflerini gerçekleştirirken çevreyi kirletmeden, çevre sağlığını koruyarak iş hedeflerine ulaşılabileceğini ortaya koyuyor.Xerox’un, takip ettiği sürdürülebilir çevre koruma programı ile bugüne kadar ulaştığı önemli sonuçlar şu şekilde sıralanıyor;

• Xerox, geçtiğimiz yıl ENERGY STAR programı kriterlerine uyarak 1.1 milyon evi bir yıl boyunca aydınlatmaya yetecek, 1.4 milyon megawat saatlik enerji tasarruf etti.

• Xerox, izlenen sürdürülebilir çevre koruma programı sayesinde, yaklaşık 50 milyon ton ağırlığında, 8600 Afrika Fili’nin ağırlığına eşit bir atık malzemenin çevreye atılmasını önledi.

• Enerji tüketimi yüzde 3 azalırken, enerji tasarrufundaki gelişmeler Xerox’un 2002 ile 2004 yılları arasında gaz emisyonunu yaklaşık yüzde 6 azaltmasını sağladı.

• Xerox’un tüm yeni ürünleri, gürültü, ozon ve toz emisyonlarının en aza indirgenmiş bir ortamda üretildi.

• Xerox ürünlerinin yüzde 97’si, uluslararası ENERGY STAR programının ve Kanada Çevre Koruma Ajansı’nın standartlarını birebir karşılıyor.

• İşçilerin başına gelebilecek zararları ortadan kaldırmayı amaçlayan “Sıfır Kaza Programı” uygulanmaya başlandığı 1997 yılından bu yana, Xerox’ta iş yeri kazalarını yüzde 54 oranında azalttı..

Xerox’un ürünleri dünya çapında; 8 Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nde tasarlanmakta ve 9 ülkede, 12 ayrı fabrikada üretilmektedir. A.B.D.’deki 4 üretim tesisinin yanısıra üretim yapılan diğer ülkeler: Kanada, Brezilya, İngiltere, İrlanda, Hollanda, İspanya, Mısır ve Hindistandır. Xerox’un 2004 yılı sonu itibariyle; 130 ülkede yaklaşık 60.000 çalışanı ve 16 milyar USD cirosu vardır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.