Ana sayfa BT Gündem Xerox’tan işortaklarına ödül yağmuru

Xerox’tan işortaklarına ödül yağmuru

131
0

Xerox, stratejilerini ve hareket tarzlarını paylaşmak üzere iş ortakları ile bir araya geldi. Xerox, binlerce satış noktasına hitap eden tüm Türkiye’deki iş ortaklarıyla, 20 Kasım 2009 tarihinde İstanbul’da Mövenpick Hotel’de buluştu. Etkinlikte; Xerox’un dünya çapında gerçekleştirdiği satın almalar, stratejik açılımlar ve yaptığı çalışmalarla birlikte Xerox Türkiye servis altyapısı, satış ve pazarlamasıyla ilgili konular konuşuldu. Ayrıca, piyasaya yeni sunulacak ürünler ve ülke genelinde Xerox ürünlerinin nasıl daha hızlı ve etkili bir şekilde pazara sunulabileceği üzerinde duruldu. Toplantıda, Xerox ürünlerinin farklılıklarıyla konumlandırılması, yeni satış ve pazarlama yaklaşımları paylaşılırken, iş ortaklarının istek ve beklentilerine yönelik geri bildirimler alındı. Ayrıca Xerox’un iş ortakları ile iletişimi artırmak için kurulan Xerox PartnerNet Portal’ının daha etkili ve verimli kullanılmasına yönelik bilgilendirmeler yapıldı.

2009 yılı içerisinde başarılı performans gösteren bayilerin ödüllendirildiği etkinlikte; “2009 En Yaygın Satış Yapan Distribütörü” plaketini Arena Bilgisayar, “2009 En İyi Zincir Mağazalar Kanal Geliştirme” ödülünü Albim Bilgi İşlem, “2009 En Başarılı Ara Dağıtıcısı” plaketini Kadıoğlu, “2009 En İyi Çıkış Yapan Ara Dağıtıcısı” ödülünü Penta, “2009 En Çok Büyüyen Kurumsal İş Ortağı” ödülünü BNK Teknoloji, “2009 En İyi Çıkış Yapan Kurumsal İş Ortağı” ödülünü Aroks, “2009 En İyi Performans Gösteren Kurumsal İş Ortağı” ödülünü Lidya Bilişim, “2009 En İyi Çıkış Yapan İş Ortağı” ödülünü Oksid Bilişim, “2009 En Başarılı E-Ticaret Mağazası” ödülünü D- Market hepsiburada.com, “2009 En Çok Büyüyen Zincir Mağazası” ödülünü Media Markt, “2009 En Başarılı Zincir Mağazası” ödülünü Vatan Bilgisayar, “2009 En İyi Çıkış Yapan Zincir Mağazası” ödülünü ise Bimeks aldı.

Xerox’un 2009 bayi toplantısında açılış konuşması yapan Xerox Türkiye Pazarlama Direktörü Pelin Çağlar Yelkencioğlu konuşmasında; “Hepinizin bildiği üzere Xerox, farklı ve çok geniş bir ürün portföyüne sahip bir markadır. Her ürün grubunun ayrı bir müşteri kitlesi ve ayrı bir stratejisi vardır. Bu noktada doğru kanal yapısını kurmak hayati önem taşımaktadır. Doğru kanal yapısındaki en önemli ayrıntı ise, Xerox ürün ve çözümlerine hakim insan kaynağı olan iş ortaklarıdır. Bu nedenle doğru iş ortaklarına yatırım yapmak, iş ortaklarımızın bizlerle uzun yıllar çalışmasını sağlamak, pazarda daha etkili ve müşteri nezdinde daha güvenilir olmamızı sağlayacaktır”dedi.