Ana sayfa BT Gündem Xerox XMPie isimli şirketi satın aldı

Xerox XMPie isimli şirketi satın aldı

175
0

Xerox, New York merkezli XMPie adlı özel bir şirketi 54 milyon dolara satın aldığını duyurdu. Xerox’un kişiye özel baskı, multi medya araçlarıyla doğrudan pazarlama ve web pazarlama alanlarında büyümek için satın aldığı XMPie, kendine ait özel yazılım çözümleri olan bir firma. Araştırma şirketi InfoTrends’e göre, 2004 yılında 5.3 milyar dolar olan kişiye özel baskı pazarının 2009 yılına kadar yılda yaklaşık yüzde 26’lık bir büyüme eğilimi ile sadece A.B.D’de 16.6 milyar dolarlık pazar hacmine ulaşması bekleniyor.

XMPie’nin sahip olduğu teknolojik çözümler, bireylere doğrudan posta, e-posta ile gönderilen doğrudan pazarlama materyallerinin kişiye özel olarak hazırlanmasını ve web sitelerinin kişiselleştirilmesini sağlıyor. XMPie’nin yazılım çözümleri, mevcut veri tabanında yer alan bilgiler ışığında ilgili kişinin ihtiyaç ve beklentilerini göz önüne alarak kişiye özel pazarlama materyalleri hazırlıyor ve geri dönüşü yüksek sonuçlar ortaya koyuyor.

XMPie’nin yazılım çözümleri, grafik tasarımcılarının, pazarlama şirketlerinin, baskı merkezlerinin kişisel bilgiye dayalı özel pazarlama dokümanları üretmesini mümkün kılıyor. Aynı şekilde bu materyalleri elektronik formatlarda hazırlayarak internet üzerinden, e-posta aracılığı ile kişiye özel şekilde gönderilmesini de sağlıyor. Kişiye özel e-postalarla pazarlaması yapılan ürünler doğrudan ilgili web sayfalarına yönlendirilerek, yapılan bire bir pazarlama, satışla sonuçlandırılmaya çalışılıyor. XMPie’nin sahip olduğu yazılımlar, broşür, katalog, dergi, kitapcık, rapor ve doğrudan posta gibi baskı materyallerinin kişiye özel olarak hazırlanmasını sağlıyor. Ayrıca, XMPie’nin “ulmage” adı verilen görüntü kişiselleştirme yazılımı, pazarlama şirketlerinin, dergi kapağı, çocuk kitabı, takvim ve seyahat broşürü gibi dokümanlarda kişiye özel mesajlara ve kişinin kendi resimlerine yer vererek özel bir görüntü ile hazırlanmasını sağlıyor.

Satın alma ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Xerox’un Dünya Başkanı Anne M. Mulcahy, “Yenilikçiliğe, kişişelleştirilmiş servise ve doküman yönetimi hizmetlerine odaklanmış şirketleri araştırmaya devam ediyoruz. Xerox’a büyüme, Xerox müşterilerine de yeni hizmetler sunma fırsatı verecek niş pazarları ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Satın alma stratejimiz doğrultusunda, Xerox’un mevcut ürün ve çözümlerine kolayca adapte edebileceğimiz, teknolojik çözümleri bünyemize kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.