Xeroxun bayisi var özel mi özel

Baskı makineleri ve sarf malzemeleri alanında faaliyet gösteren birçok markanın Türkiye temsilcisi Aras Grup, Xerox’un özel bayisi oldu. Xerox ve Aras Grup arasındaki iş ortaklığı anlaşması, 06 Aralık 2005 Salı günü, Xerox merkez ofisinde düzenlenen törenle imzalandı. Aras Grup, sektördeki deneyim ve bayi ağını kullanarak Xerox’un yüksek kapasiteli dijital baskı sistemlerinin grafik sanatlar ve matbaa sektörüne satış ve pazarlamasını yapacak. Xerox, son bir kaç yıldır ciddi bir dönüşüm süreci yaşayan grafik sanatlar ve matbaa alanına sunduğu ürün ve hizmetlerini daha da yaygınlaşması amacıyla sektördeki diğer firmalarla iş birliğine gidiyor. Xerox ile Aras arasında yapılan görüşmelerinin başarı ile sonuçlanması, hem Xerox hem de Aras’ın sektördeki konumlarını daha da güçlendirecek.

Aras Grup’un Xerox Türkiye’nin grafik sanatlar ve matbaa sektörüne hizmet veren özel bayi olarak atanması sebebi ile düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan Xerox Türkiye Genel Müdürü Sergey Chernovolenko, “Aras Grup ile uzunca bir süredir yapılan görüşmelerin anlaşma ile sonuçlanmasından dolayı mutlu olduklarını” söyledi. Aras Grup’un Türkiye genelindeki yaygın dağıtım ağının Xerox’un yüksek kapasiteli dijital baskı sistemlerinin satış hedeflerine ulaşmasında önemli bir katkı sağlayacağını belirten Sergey Chernovolenko, “Grafik sanatlar sektöründeki en tanınmış ve saygın tedarikçilerden biri olan Aras Grup ile yapılan işbirliği, Xerox ‘un bu sektördeki stratejik ve uzun vadeli planlarının bir parçasıdır. Xerox, matbaacılık sektöründe, ofset baskı ile beraber dijital baskı teknolojilerinin kullanılmasını sağlamaya çalışmaktadır. Aras Grup ile gerçekleştirilen iş birliği, sektördeki tecrübenin ve Xerox’daki en yeni teknolojilerin uygun şekilde biraraya gelmesini sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.

Aras Grup Yönetim Kurulu Başkanı Turan Araz yaptığı konuşmada, Xerox’un özel bayisi olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek Aras Grup’un sahip olduğu bilgi birikimini, Xerox ürünlerinin dağıtımında ve pazarlanmasında kullanacaklarını ifade etti. Aras Grup Yönetim Kurulu Başkanı Turan Araz “Xerox’un yüksek kapasiteli dijital baskı sistemlerinin satışı ile başlattığımız verimli iş ortaklığının gelecekte daha başka çalışmalara da yansıyacağını düşünüyorum” dedi.

Xerox, grafik sanatlar ve matbaa sektörüne en yeni ürün ve çözümlerle yatırım yapmaya devam ediyor. Grafik sanatlar ve matbaa sektöründe yaşanan değişimleri yakından takip eden Xerox, matbaacılara dijital baskı sistemleri ile yeni iş olanakları yaratıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.