Xsolla, mobil geliştiricilere ve yayıncılara destek olmak amacıyla dijital oyun mağazasını kullanıma açtı.

Xsolla online mağaza platformuyla, yeni şirketlerle tanışma ve her ölçekten binlerce oyun geliştiriciye ve yayıncıya ulaşarak, oyunlarını küresel çapta tanıtmalarına olanak sağlıyor.

Xsolla, mobil geliştiricilere ve yayıncılara destek olmak amacıyla dijital oyun mağazasını kullanıma açtı. Yeni mobil oyun ticaret çözümü olarak sunulan online mağazada 700’den fazla ödeme yöntemi sunuluyor. Şirket, bu yatırımla geliştiricilerin çalışmalarını daha kolay sürdürmelerine, yüzde 40’a kadar daha fazla gelir elde etmelerine ve büyümelerine olanak sağlıyor.

“İçerik üreticileri için yeni bir iş modeli pazara sunduk”

Kullanıma açılan online mağaza platformuyla oyun geliştiricilerin oyunlarını tanıtmaya hazır binlerce içerik üreticisiyle doğrudan bağlantı kurma şansı yakaladığını söyleyen Xsolla Başkanı Chris Hewish, oyunlarını ve çözümlerini Xsolla online mağazasında yayınlayan geliştiricilerin, diğer oyuncularla daha sıkı bir iletişim kurma imkanına da sahip olduğunu vurguladı. Online mağaza platformunu kullanan geliştiricilerin gelirlerinde yüzde 40’a kadar büyüme olduğunu belirten Hewish, “Yeni mobil oyun ticaret çözümümüz geliştiriciler ve yayıncılar tarafında önemli fırsatlar sağlıyor. Platformumuz, birçok avantaj sunuyor.
Servis geliştiricilerin oyun ticaret deneyimini, erişimini genişleterek gelecekteki işlem gelirlerinde yüzde 40’a kadar büyütme imkanı sunuyor. Xsolla’nın online mağaza çözümü Valve, Twitch, Roblox, Ubisoft, Epic Games, Krafton, NetEase, Nexters, Playstudios, Playrix, miHoYo gibi birçok grup geliştirici tarafından kullanılıyor. Aslında bu yatırımla içerik üreticileri için tasarruf ve gelir elde edebilecekleri yeni bir iş modeli pazara sunmuş olduk” dedi.

“Oyun sektörünü değiştirme potansiyeline sahibiz”

Artık tüketicilerin fiziksel mağazalar kadar online mağazalardan da faydalanmak istediğini belirten Xsolla Oyun Ticareti Başkanı Anton Zelenin, “Şirketler müşterileriyle aralarındaki uzaklığı kompanse edebilmek için e-ticaret yönetimine başvuruyor” ifadelerini kullandı.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu