Y kuşağı ile çalışanların on-line olması şart!…

Bugün Türkiye’de istihdama en fazla katkı sağlayan çağrı merkezi sektöründe 1980-1999 yılları arasında doğan Y kuşağı aktif görev alıyor. Durum böyle olunca radyoyu webden dinleyen, dergiyi dijital ortamda okuyan, alışverişi online yapmayı seven, sohbeti facebooktan yapan, atışmaları twitter’a taşıyan farklı bir profil ortaya çıkıyor.  Bu konular bize yabancı diyorsanız emeklilik planları yapmanızda fayda var. Çünkü Y kuşağına mensup çalışanlar yakında yönetici koltuğunda oturuyor olacaklar.
Çağrı merkezi sektöründe geliştirdiği projelerle sektörün gelişmesinde önemli bir rol üstlenen IMI Group Başkanı Meltem Karateke, Y kuşağının ağırlıklı olduğu çağrı merkezlerinde eski uygulamaların geçerliliğini yitirdiğine vurgu yaptı. Hızlı terfi etmeyi ve eğlenerek çalışmayı isteyen bu kesimin, teknolojiyle büyüyen ve onu hayatın olmazsa olmazı gören bir profil çizdiğine dikkat çeken Karateke, “Gençlerin isteklerine kulak vermezseniz işte o noktada kuşaklar arası çatışmaya sebebiyet verirsiniz ve verimli bir iş sonucu elde edemezsiniz” diyor.
İstek şarkıyı facebook’a yazma dönemi
“Çağrı merkezi sektörünün ilk radyosu Radyo Call Center’ın web radyo olmasına karar verdiğimizde bu karar,  farklı nesilleri temsil eden yöneticileri oldukça düşündürdü ama yayına başladığımız ilk gün yeni doğan bir girişim için çok yüksek bir dinlenme oranı yakaldık” diyen Karateke tüm şarkı isteklerinin telefon yerine facebook ve twitter üzerinden yapıldığına da vurgu yaptı.
Call Center Life Dmags’de de satılıyor
Call Center Life Dergisi’nin tamamının dijital ortamdan okunması için Kle Bilişim’le anlaşma yapan IMI Group Başkanı Karakete “ipad ve iphone’daki tekil uygulamaların yanı sıra derginin tamamının 1.99 Dolara okunması için Dmags platformuna da taşıdık” dedi. Ayrıca uygulamayı indirenler, çağrı merkezleri performans ölçümü konusunda önemli bir veri sağlayan Erlang  hesap makinesi uygulamasından ücretsiz olarak faydalanabilecek. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu