Ana sayfa BT Gündem Yahoo’nun HotJobs’ı satıldı

Yahoo’nun HotJobs’ı satıldı

120
0

Monster, önde gelen online işe alım sitesi olan Yahoo!Hotjobs’u peşin olarak ödenecek 225$ milyon karşılığında edinmek için kesin bir anlaşma yaptıklarını duyurdu. Monster ve Yahoo!, Monster’ın Yahoo!’nun kariyer işlerinden ve Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki Yahoo! ana sayfalarının iş içeriği bölümlerinden sorumlu olmasını sağlayacak üç yıllık bir ticari anlaşma imzaladı. Bu anlaşma yıllık taban ve tavan oranlarına göre belirlenen, tıklama sayısı ve ilgi çekme oranına göre hesaplanan, performansa dayalı bir yıllık ödeme planı öngörüyor. Buna ek olarak, bu anlaşma Monster’a ilerleyen dönemlerde Yahoo!’nun, Avrupa, Asya ve Latin Amerika ülkeleri de dahil olmak üzere, dünya çapındaki mal varlığıyla ilgili, belli sınırlar çerçevesinde kalmak şartıyla, alışveriş anlaşmaları yapma hakkını da sağlıyor.

Monster Worlwide başkanı, Sal Iannuzzi “HotJobs, müşteri tabanı ve trafik potansiyeli ile Monster’ın dünya çapında, yaratıcı işe alım çözümleri için ideal bir tamamlayıcı olacak” diyor. “Bu anlaşmalar, Monster’ın Profesyonel Toplulukları ve yeni 6Sense ™ semantik arama teknolojisiyle birleştiğinde, nitelikli adaylar arayan firmalar ve dünya çapında daha geniş bir sektör yelpazesinden gelecek vaat eden fırsatlar arayan adaylar için çok ciddi yararlar sağlayacak.”

“Monster ve HotJobs’ın bir araya gelmesi hem işe alım uzmanları hem de iş arayanlar çok daha geniş erişim imkanları ve fırsatlar yaratacak”, diyor Yahoo!, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilary Schneider. “Monster’la yaptığımız anlaşma sayesinde kullanıcılarımıza çok önemli bir servis sunmaya devam etmemizi sağlayacak. Böylece Yahoo! da asıl işlerine ve kullanıcılarına, partnerlerine ve reklamcılara sıra dışı deneyimler sunmaya devam edecek”