Yapı Kredi Sigorta yedeklemede kartuşu rafa kaldırdı

Yapı Kredi Sigorta, veri  yedekleme konusunda gerçekleştirdiği projeyle de öncülüğünü sürdürdü. Yapı Kredi Sigorta GlassHouse Türkiye danışmanlığında hayata geçirdiği projeyle yedekleme operasyonlarında tekilleştirme  teknolojisine geçiş yaptı.

Yapı Kredi Sigorta Sistem ve Ağ Müdürü Özgür Uysal bu projeyi, teyp ünitelerine alınan yedeklerin geri döndürülmesi sırasında yaşanabilecek riskleri ortadan tamamen kaldırmak için gerçekleştirdiklerini ifade etti:

“Yedeklemeyle ilgili yaşanacak sorunların operasyonel iş akışlarını olumsuz yönde ve doğrudan etkileyebildiğini biliyorduk. Bu nedenle de yedekleme sistemimizi en güvenli yapıya kavuşturmak üzere harekete geçtik. Zaten bizim için bu projedeki  en önemli 3 unsur  güvenlik, performans ve tekilleştirme oranıydı. Veri güvenliğini ön planda tutan, performans ihtiyacımızı karşılayacak ve tekilleştirmeyi en iyi şekilde yapacak bir çözümle bu projeyi gerçekleştirmeyi hedefliyorduk. GlassHouse ekibi danışmanlığında kendilerinin bize önerdiği çözümlerle de bu hedefimizi gerçekleştirdik.”

Özgür Uysal, başarılı bir şekilde tamamlanarak kullanılmaya başlanan yeni sistemle birlikte sağlanan önemli avantajları da şu şekilde aktardı:

“GlassHouse ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu proje sayesinde yedekleme sistemimizdeki riskleri tamamen ortadan kaldırdık. Yedeklemedeki hızımız bugüne kadar olmadığı şekilde arttı ve geri yükleme (restore) süreleri de bir o kadar kısaldı. En önemli avantajlardan biri olarak sayabileceğimiz bir nokta daha var: o da yedeklerin artık çok güvenli bir ortam olan diskler üzerine alınıyor olması. Disk teknolojisiyle yapılan yedekleme çalışmaları sayesinde kaset operasyonu tamamen ortadan kalktı. Bu da maliyetlerde önemli bir düşüş, operasyonel verimlilikte ise etkin bir artış sağladı. Entegrasyon sonrasında bakım ve teknik destek için profesyonel ve deneyimli uzmanlardan oluşan GlassHouse Türkiye ekibinden destek almaya devam ediyoruz.”

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu