YASAD’a da kadın başkan; Gönül KAMALI

Yazılım Sanayicileri Derneği, Olağan Genel Kurulu’nda yeni dönem yönetim kurulunu belirledi. ThinkBig CEO’su Gönül KAMALI yeni genel başkan oldu.

Yazılım Sanayicileri Derneği yeni yönetim kurulunu belirledi. YASAD’ın İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampusü’nde bulunan genel merkezinde düzenlenen genel kurulda, yeni yönetim kurulu belirlendi.

ThinkBig Digital Solutions CEO’su Gönül Kamalı liderliğinde hazırlanan tek liste ile gidilen seçimlerde yeni yönetim oybirliği ile genel kurulun onayını aldı. Seçimin ardından yapılan görev dağılımında 2020-2023 yıllarını kapsayan yeni dönemde Gönül Kamalı YASAD Başkanı oldu. Başarsoft CEO’su Alim Küçükpehlivan Başkan Yardımcısı, Model Business Solutions Genel Müdürü Atilla Zeybek de Sayman oldu. TÜBİSAD’dan sonra, Bilgi ve İletişim Teknoloji Alanında en aktif derneklerden birisinde daha genel başkanlığa kadın seçimmiş oldu. TÜBİSAD’da Erman Karaca iki dönemdir genel başkan olarak görev yapıyor.

Tek liste ile gidilen seçimlerde hazırladığı liste katılan üyelerin tamamının oyunu alan yeni başkan Gönül Kamalı, “İlk hedefimiz global ölçekte bir marka yaratmak olacak” dedi. Türkiye’nin en büyük yazılım firmalarını bünyesinde barındıran Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD), olağan genel kurulunu dün gerçekleştirdi.

Yasad YK
YASAD Yönetim Kurulu (Soldan sağa) Ali Durmuş (Etiya), İlhan Böğören (Telenity), Özgür Karayalçın (VLMedia), Alim Küçükpehlivan (Başarsoft), Rıza Durucasugil (Netaş), Atilla Zeybek (Model Solutions), Fatih Acer (AcerPro), Levent Neşet Tanrıdağ (Aydın Yazılım) ve (Oturan) Gönül Kamalı (ThikBig Solutions)
Görev süresi iki dönemle sınırlandırıldı

Genel kurulda tüzük değişikliğine de gidilerek kurulu dernekler içerisinde bir ilke imza atıldı. Katılan üyelerin oybirliği ile yapılan tüzük değişikliğine göre, yönetim kurulunun görev süresi iki yıldan üç yıla çıkartıldı. En önemli değişiklik ise daha önce sınırsız olan Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın görev süresinin iki döneme indirilmesi oldu. Bu değişiklikle artık bir başkan en fazla 6 yıl üst üste bu görevi sürdürebilecek. Değişiklik öncesinde seçilebildiği dönem boyunca bir başkan istediği kadar bu görevde bulunabiliyordu.

Kamalı: Hızlı girdik, büyük sonuçlar yaratacağız

Yeni dönemde yapacakları çalışmalar hakkında bilgi veren YASAD Başkanı Gönül Kamalı, “İlk hedefimiz deneyim, bilgi ve birikim sahibi olan firmalarımızın global ölçekte marka yaratmaları olacak. Biz yönetim kurulumuzu belirlerken de kucaklayıcı ve sektörün sesini daha güçlü duyurabilecek isimlerin yer almasına özen gösterdik. Ayrıca yönetimdeki arkadaşlarımızın yarısı Hizmet İhracatçıları Birliği gibi yeni kurulan ve bizim için çok önemli olan bir kurumun komitelerinde yer alıyor. Biz yeni dönemde; kurumsallaşma, sürdürülebilir politikalar, şirket büyümeleri, marka değerlerinin artırılması ve global dünyadan ciddi pay alma konularına yöneleceğiz. Bunun için hemen gelecek hafta çok büyük bir çalıştay düzenleyeceğiz. Hızlı girdik, büyük sonuçlar yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

Gönül Kamalı Kimdir?

26 yıl, Netaş’ın çeşitli yönetim pozisyonlarında görev almakla birlikte, son 7 yılını da ARGE den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olan Gönül Kamalı daha sonra Doruk Otomasyon Genel Müdürlüğü görevinde de bulunmuştu. Halen ThinkBig Digital Solutions CEO’su.

2009 yılından bu yana YASAD, Yazılım Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de sürdürmekte olan Gönül Kamalı, Türk yazılım sanayisinin yurt içi ve yurt dışında güçlendirilmesi konulu çalışmalarını Kamu, Özel sektör, Akademi ve Yurtdışı paydaş kurum ve kuruluşlar nezdinde yürütüyor.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu