Ana sayfa BT Gündem Yaz Fırtınası’na rekabet engeli

Yaz Fırtınası’na rekabet engeli

99
0

TTnet’in 1 Haziran’da başlatmış olduğu Yaz Fırtınası kampanyasına Rekabet Kurulu yasak getirdi. SuperOnline’ın yaptığı başvuru üzerine kampanyayı inceleyen kurul toptan fiyatın yüzde 32 altında satılan ADSL hizmeti için kampanyanın durdurulması kararı aldı.27 Haziran’da Rekabet Kurumu’na başvuran Superonline, Türk Telekomünikasyon ve TTNet’in rekabeti ihlal ettiğini savundu. “Yaz Fırtınası” kampanyasını şikayet eden Superonline, kampanya kapsamında ADSL kullanıcılarına modemm hediye edildiği, ayrıca aylık ödemede yüzde 50 indirim sağlandığına dikkat çekildi.

Superonline’ın şikayet başvurusunu yerinde gören Rekabet Kurulu, konuyu soruşturma kapsamına alırken, soruşturma tamamlanana kadar TTNet’in kampanyayı durdurması ya da kampanya fiyatlarını maliyetin altında olmayacak şekilde yeniden düzenlemesi için ihtiyati tedbir kararı aldı.

TTnet ise konuyu medya kanalıyla öğrendiğini dile getiren bir açıklama gerçekleştirerek, yargı sürecini etkilememek için herhangi bir yorumda bulunmayacaklarını açıkladı.

TTnet’in açıklamasında şöyle deniyor

Rekabet Kurulu’nun; TTNet’in 1 Haziran 2007 tarihinde yürürlüğe giren Yaz Fırtınası Kampanyası’nın durdurma kararını basın yoluyla öğrenmiş bulunuyoruz. Henüz tarafımıza resmi yollarla intikal etmiş herhangi bir bildirim bulunmamaktadır.

TTNet, yasal süreç halen devam ettiğinden herhangi bir yorum yapmak ve yargının tarafsızlığını etkilemekten kaçınmakta ve süreci takip etmektedir.