Ana sayfa BT Gündem Yazılımcıların işi şimdi daha kolay

Yazılımcıların işi şimdi daha kolay

141
0

Microsoft dünya genelinde yazılım geliştiricilere yönelik çok sayıda etkinliği başlatırken, 12 Nisan itibarıyla hızlı uygulama geliştirme yazılım araç seti Visual Studio 2010 ile birlikte yazılımlarına güçlü bir zemin sağlayan .NET Framework 4’ün duyurusunu da gerçekleştirdi. Bu duyuruların hemen ardından Microsoft internetteki video ve grafik deneyimine yeni bir boyut getiren Silverlight 4 teknolojisini web kullanıcılarının hizmetine sunacak. Tüm bu teknolojilerin sağladığı büyük sinerji ile yazılım geliştiriciler, yepyeni platformlara açılma şansı bulurken aynı zamanda yüksek kalitede uygulamalar üretme fırsatına da sahip olacaklar. Microsoft Türkiye Yazılım Geliştirme Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İpek Tunca yeni ürün duyuruları hakkında şunları söyledi:“Microsoft Visual Studio 2010, .NET Framework 4 ve Silverlight 4, özellikle yeni nesil web uygulamalarını yaratmak isteyen yazılım geliştiricilere çok geniş bir ufuk açıyor. Bizi heyecanlandıran bu yeni teknolojiler, günümüzde çeşitlenerek artış gösteren mobil cihaz zenginliğine ve web’de ortaya çıkan yeni standartlara verdikleri güçlü destek ile yeni nesil uygulamaların yazılmasını daha da hızlandıracak. Bulut Bilişim platformları için yenilikçi servisler geliştirmeyi mümkün kılan günümüz web teknolojilerini yazılım geliştirenlerin emrine veren bu araçların, iş ortaklarımız ve müşterilerimize önemli açılımlar sunacağından eminiz”

Ekosisteme kolaylık
Yeni ürünlerin duyurulmasıyla birlikte Microsoft’un MicroFocus, Quest, Telerik ve DevExpress gibi dünya genelinde iş yapan 50 büyük iş ortağı artık ürün ve hizmetlerini bu yeni teknolojilerle geliştireceklerini açıkladı.
Microsoft Visual Studio 2010’un pazara sunumuyla birlikte yazılım projelerinde bu platformu kullanan geliştiriciler, iş ortaklarının sunduğu yazılım bileşenlerine her zamankinden daha önce erişme imkanına sahip olacak.