Yazılımda güç birliği

Yazılım Üreticileri ve Eser Sahipleri Meslek Birliği (YESAM), kuruluş aşamasında son noktaya geldiklerini belrtmek amacıyla bir basın toplantısı düzenledi. Birlik, 464 kurucu üyesiyle kuruluş başvurusunu 17 Şubat’ta Kültür Bakanlığı’na teslim ettiğini açıkladı.

YESAM Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akyelli, birliğin tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında bundan sonra yasal sürecin YESAM’ın hukuki kimliğinin tamamlanması süreci olarak devam edeceğini belirterek “Birlik, Türkiye’nin yazılım endüstrisinin temel hak ve çıkarlarını savunmak, toplumda bilişim ve yazılım bilincinin yaygınlaşmasını sağlamak, kamuya Türkiye’deki yazılım gerçeklerine göre müşavirlik görevi yaparak ulusal yazılım stratejilerinin oluşmasına yardımcı olmak başta olmak üzere faal çalışmalar içine girecek” dedi.

YESAM yazılım, bilişim ve Türkiye’nin e-dönüşümü çabalarına katkı ve katılımının ileri düzeyde ve sektörel sorumluluk duygusu ile yerine getirmeyi hedefliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.