Yeşile saygı, bütçeye katkı

Turkcell’in Kurumsal İş Grubu Turkcell Kurumsal, Netsis iş birliği ile özellikle sahada görev yapan 400’den fazla personelinin masraf ve satın alma uygulamalarını tek çatı altında toplayan bir projeye imza attı. Turkcell Kurumsal Bölüm Yöneticisi Yalım Kır “Netsis ile gerçekleştirdiğimiz proje sayesinde, saha personelimizin masraf formlarını doldurmak ve onaylatmak için ofise gelme zorunluluğu kalktı. Yeni sistemde bölge bazında onay limitleri ve yönetici tanımları da yapabiliyoruz. Böylece pozisyon ve lokasyon ayırt etmeksizin tüm onay süreci otomotize edildi.” dedi.

E-ortama aktarılan masraf formları sayesinde muhasebedeki olası gecikmelerin ve hataların önüne geçildiğini vurgulayan Kır, uygulamanın çevreci yönüne vurgu yaptı.

Onaylar kağıt üzerinde değil, sistem üzerinde veriliyor
Kır, projenin satın alma ayağındaki uygulama ile çeşitli departmanlardan gelen talepler için onay zincirinin kağıt üzerinden değil, Netsis sistemi üzerinden yürütülmeye başlandığını söyledi.

Kır, “Netsis iş birliği ile hayata geçirdiğimiz, iş akış yönetimi sayesinde kağıt üzerinde yürüyen iş süreçlerini sistemsel olarak yürütmeye başladık. Bu proje yol giderleri ve zaman gibi maliyetleri ortadan kaldırmasının yanı sıra kağıt tüketimini sonlandırdı. Turkcell Kurumsal’ın iş süreçleri, Netsis’in desteği ile tam entegre bir yapıya kavuşuyor.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu