YKB’de M-bankacılık dönemi başladı

Yapı Kredi Bankası, Turkcell altyapısı ile bankacılık hizmetinin yapılmasını sağlayacak mobil bankacılık çözümünü tanıttı. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Yapı Kredi Bankası Alternatif Dağıtım Kanalları Yöneticisi Hüseyin Özdemir, mobil telefonların artık birer Yapı Kredi şubesi olacağını belirterek, WAP/GPRS bankacılığı olan Telemobil’i şimdi de Turkcell SIMPlus64 kartlarda hiçbir bağlantı ayarına gerek kalmaksızın, hazır bir menü olarak kullanıma sunduklarını söyledi.
Özdemir, kullanıcıların Telemobil SIMPlus64 sayesinde, cep telefonlarıyla hesap bilgilerine ulaşabileceğini, para transferi, kredi kartı ve fon, döviz alım satımı gibi yatırım işlemlerini ve fatura ödemelerini güven içinde yapabileceklerini ifade etti.

Turkcell Kurumsal Hizmetler Bölümü Yöneticisi Süha Çolakoğlu ise WAP ve GPRS servisleriyle çalışan mobil bankacılık sisteminin şimdi de Turkcell SIMPlus64 kartlarındaki, bankacılığın gerektirdiği güvenliğe sahip özel mesaj altyapısı ile cep telefonlarını pratik bir banka şubesi haline getirdiğini kaydetti. Telemobil SIMPlus64 servisinin kullanımının çok kolay olduğunu belirten Çolakoğlu, servisi aktif hale getirmek için Telemobil menüsünün bir kereliğine karta yüklenmesinin yeterli olacağını dile getirdi.

Hizmetten yararlanmak isteyen Turkcell abonesi Yapı Kredi müşterilerinin, Internet bankacılığı sitesi Teleweb’e giriş yapmaları gerekiyor. Bu yeni hizmette bilgi sorma işlemleri 2 SMS, transfer işlemleri 4 SMS olarak fiyatlandırılacak

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.