YKP müşteri memnuniyetini HP ile artıracak

Yapı Kredi Bankası da BT hizmetlerini geliştirerek hizmet kalitesini, performansı ve müşteri memnuniyetini arttırmak amacıyla HP İş Hizmetleri Yönetimi portföyünü tercih etti.

Yapı Kredi, HP’nin önleyici izleme çözümlerini kullanarak BT hizmetlerini sağlayan yazılım uygulamalarında hataları ve performansa bağlı sorunları önceden belirleyip iş süreçlerini optimize edecek. Gelişmiş otomasyona dayalı HP Proaktif İzleme çözümleri, Yapı Kredi çalışanları ve müşterilerinin kullandığı uygulamalardaki potansiyel hataların kaynağını bularak sistem arızalarının önüne geçip kesintisiz hizmet kalitesini ve iç süreçlerde iş sürekliliğini garanti edecek.

HP İş Hizmetleri Yönetimi portföyündeki Proaktif İzleme çözümleri yazılım uygulamalarının tek ekrandan izlenmesini sağlayarak önleyici izlemede benzersiz bir esneklik ve hızlı müdahale olanağı sağlıyor. Böylece, yalnızca hataların saptanmasına değil aynı zamanda uygulama optimizasyonuna da yardımcı oluyor.

Sistemin en iyi kullanım yöntemi ve aksaklıklar hakkında müşteri temsilcilerine bilgi sağlayan çözüm, şubelerdeki görevlilerinin performansını değerlendirmekte de kullanılıyor. Çalışanların yeni yazılım uygulamalarını doğru ve verimli şekilde kullanıp kullanamadığının belirlenmesine yardım eden sistem, eğitim programlarının iyileştirilmesine katkıda bulunuyor. Personel performansının değerlendirilmesi yazılım uygulamalarının da daha kullanışlı, erişilebilir ve hızlı sürümlerle yenilenmesine imkan veriyor.

HP Proaktif İzleme çözümünü tercih eden bankalar müşteri şikayetlerinin geçerliliğini sınama imkanına kavuşuyor. Kullanıcının aşamalı olarak farklı ekranlar arasında geçiş yapması gereken bankacılık hizmetlerinde hatanın hangi ekrandaki hangi işlemde görüldüğünü tespit eden sistem, teknik bilgiye sahip olması gerekmeyen müşterilerin sorunu doğru tarif edememesinden kaynaklanan iletişim kopukluğunu gideriyor. Yapı Kredi, HP Proaktif İzleme çözümü ile sorunun asıl kaynağını belirleyerek doğru departmana yönlendiriyor. Böylece müşterilere geri dönüş süreci hızlanıyor, iş kaybı ve maliyet artışının önüne geçiliyor.

HP İş hizmetleri Yönetimi portföyü müşteri odaklılığı ve personel optimizasyonu ilkelerinin uygulanmasını kolaylaştırıyor, teknik eğitim performansını arttırarak uzman kadroların know-how’ını geliştiriyor. HP Proaktif İzleme sisteminin en büyük avantajlarından biri de BT ve bankacılık hizmetleri için yazılım uygulamaları ile altyapı sunan çözüm sağlayıcıların sorunlardaki hata payının belirlenmesine de olanak vermesi. Bankaların iletişimini güçlendiren çözüm, altyapı optimizasyonda en iyi sonucun alınmasını sağlıyor.

HP Yazılım Ülke Müdürü Nil Bağdan konuyla ilgili olarak şunları ifade etti: “HP uzmanlığı ve çözüm kalitesinin bir göstergesi olarak Yapı Kredi’nin HP İş Hizmetleri Yönetimi’ni seçmiş olmasından mutluluk duyuyoruz. HP Proaktif İzleme, Birleştirilmiş Operasyonlar prensibi çerçevesinde her türlü marka, yazılım ve donanımda maksimum izleme performansı sağlayarak bankaların tüm BT sistemlerinin tek ekrandan denetlenmesini sağlıyor. HP Proaktif İzleme, bankanın sistemine kurulu tüm izleme araçlarını da ortak bir konsoldan kontrol ediyor. İnternet bankacılığının temeli olan işletim sistemi ve internet gezgini uyumluluğu sorunlarını saptamak için geliştirilen HP Proaktif İzleme, tarayıcılar arasındaki farkların belirlenmesine de imkan tanıyarak uyum sorunlarını önlüyor. HP’nin tümleşik operasyon yönetimi ve endüstri standardı yazılım uygulamalarından yararlanan sistem, böylece kurumsal firmalara ihtiyaç duydukları performans/kalite standardını sunuyor.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu